Siatkarki Piasta zagrają w Mistrzostwach Polski!

Trenerka: jesteśmy wśród najlepszych zespołów!
Siatkarki Piast Głogów na turnieju siatkarskim

8 maja 2022 roku, w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu rozegrano Finał Dolnośląskiego Turnieju Kinder Sport Joy of Moving Dziewcząt w kategorii ”dwójek”.

 „KINDER JOY of MOVING” – to ogólnopolski turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: dwójki, trójki i czwórki. Turniej rozpoczyna się rozgrywkami wojewódzkimi, a kończy Mistrzostwami Polski.

Aby zagrać w finale województwa dolnośląskiego zawodniczki MKS PIAST Głogów w składzie: Oliwia Grzegorzak (SP 10), Zuzanna Łakomska (SP 7), Aleksandra Miroś (SP 2) oraz trenerka Justyna Pilecka, zagrały w dwóch turniejach eliminacyjnych w Twardogórze. W pierwszym turnieju dziewczęta zajęły drugie miejsce na 56 zespołów i również drugie miejsce na 42 zespoły w kategorii „dwójki”. 

8 maja, w wielkim finale we Wrocławiu, walczyło 8 najlepszych zespołów z Dolnego Śląska: Zenit Wrocław, MKS Piast Głogów, UKPS Lubin I i II zespół, UKS Koral Wrocław I i II zespół, MKS ECHO Twardogóra i UKS Kinder Volley Wałbrzych. Mecze rozgrywane były systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

– Nasze zawodniczki w pięknym stylu wygrały sześć z siedmiu spotkań. W ostatnim meczu kontuzji nabawiła się jedna z czołowych zawodniczek Oliwia Grzegorzak, którą na boisku zastąpiła Ola Miroś. Dziewczynki walczył do końca o każdy punkt. Jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek z Zenita Wrocław. Mimo porażki, świetna gra naszych zawodniczek Zuzanny Łakomskiej i Oliwii Grzegorzak w pozostałych 6 meczach, zapewniła nam Wicemistrzostwo i historyczny awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-3 lipca 2022 roku w Gliwicach – piszą do nas z Piasta Głogów.

– Dzisiejszy awans nie jest wydarzeniem przypadkowym. Dziewczynki zaczęły swoją przygodę z siatkówką w naszym klubie trzy lata temu. Systematyczna praca na treningach, godziny spędzone na hali i parkiecie, udział w obozach, gra w turniejach, wsparcie trenerów, koleżanek z klubu, a przede wszystkim rodziców i rodziny – wszystko to przełożyło się na super wynik naszych najmłodszych siatkarek. Dzisiejszy dzień potwierdził świetną formę naszych zawodniczek. Uzyskałyśmy awans do grupy 32 najlepszych zespołów w kat. „dwójek” w całej Polski – komentuje Justyna Pilecka, trenerka zespołu Piasta.

Pełna klasyfikacja dzisiejszego turnieju dwójek dziewcząt:

  1. Akademia Siatkówki Zenit Wrocław
  2. MKS Piast Głogów
  3. UKS koral Wrocław II
  4. Akademia UKPS Lubin I
  5. Akademia UKPS Lubin II
  6. UKS Koral Wrocław I
  7. UKS Kinder Volleyball Wałbrzych
  8. MLKS Echo Twardogóra

Nadesłane przez: MKS Piast Głogów