Majówka w Głogowie

Prezydent: zapraszam na zwiedzanie Głogowa
zwiedzanie Głogowa z prezydentem miasta

Przed nami długi weekend majowy, a to oznacza rozpoczęcie sezonu turystycznego w Głogowie! Zapraszamy na Majówkę 2022!

Od 1 do 3 maja będzie się działo na Bulwarze Nadodrzańskim. Będą food tracki i piwo Betlhold. Będzie można poczuć smak przedwojennego Głogowa – zachęcają organizatorzy.

1 maja – od godz. 10:00 gra terenowa. Chętnych by sprawdzić swą wiedzę o Głogowie – zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Koszarowej. O godz. 10:00 spływ kajakowy, a od 12:00 na Bulwarze Nadodrzańskim – turniej szachowy. Turniej odbędzie się przy fontannie od strony ul. Piotra Skargi.

Od godz. 12:00 zwiedzanie i nowa trasa turystyczna ” Śladami dawnej twierdzy”. Zbiórka pod Centrum Informacji Turystycznej. Kolejne zwiedzanie o godz. 16:00.

plakat-majowka-2022

Zwiedzać będzie można także 2 maja. O godz. 12:00 i 16:00.

Święto Konstytucji 3 Maja rozpocznie się od spływu kajakowego, a potem o godz. 11:00 uroczystości na placu przy MOK i o godz. 12:30 Msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele NMP Królowej Polski.

O godz. 17:00 na zwiedzanie nowej trasy turystycznej zaprasza prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

– Będzie mi miło znowu się z Wami widzieć podczas zwiedzania, gdzie osobiście poopowiadam wam o historii naszego miasta i wspólnie wejdziemy do odrestaurowanego Blockhausu – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Przez całą Majówkę będzie można zwiedzać zabytki Głogowa: Wieżę Ratuszową, Blok Koszarowy czy Sukiennice. Na Marinie będzie czekać na Was statek Laguna.

Zdjęcie: Studio Siwek