Wandale i chuligani niszczą Słowiański oGRÓDek

Potłuczone butelki, śmieci, a nawet strzykawki – takie rzeczy można znaleźć po nocy na placu zabaw dla dzieci
gród-w-Parku-slowiańskim-plac-zabaw-sprzatanie-22.04.2022r

Słowiański oGRÓDek w Parku Słowiańskim przygotowywany jest do otwarcia po sezonie zimowym, jednak zanim to się stanie konieczne jest gruntowne sprzątanie i dezynfekcja wszystkich elementów.

Park linowy oraz drewniany oGRÓDek w Parku Słowiański są zamknięte w okresie zimowym ze względów bezpieczeństwa. Jest tutaj wiele elementów drewnianych, które w okresie zimowym ze względu na wilgoć stają się śliskie i niebezpieczne. Ich konserwacją oraz obsługą techniczną zajmują się pracownicy Głogowskich Obiektów Usługowych.

Plac zabaw w Parku Słowiańskim w okresie letnim jest czynny codziennie od 9.00 do 18.00. Na noc jest zamykany i to wtedy dzieją się tam najgorsze rzeczy:

To są chuligani i wandale, którzy nie szanują tego co zrobiliśmy dla naszych dzieci, a przede wszystkim zagrażają ich bezpieczeństwu. Po każdej nocy, nasze służby muszą przed otwarciem placu, sprzątać potłuczone butelki, śmieci a nawet strzykawki.

mówi Jerzy Sztangret, dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych.

Obiekt jest monitorowany i trwają prace, aby podłączyć kamerę do systemu monitoringu, dzięki temu pracownicy centrum monitoringu będą mogli od razu reagować i powiadamiać policję.