Jest dotacja na budowę TBS 21 i 22!

Zobacz jak będzie wyglądać os. Żarków
osiedle-Zarkow-Studio-Siwek widok z lotu ptaka

Miasto otrzymało dotację na budowę kolejnych bloków TBS z mieszkaniami dla głogowian.

Budowa bloków TBS na osiedlu pokoszarowym dobiega końca. Już jesienią kolejne rodziny głogowian otrzymają klucze do bloku nr 18. Tym samym inwestycja budowy mieszkań przenosi się na os. Żarków. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane związane z blokiem nr 19 i 20. Łącznie w tych dwóch blokach będzie 48 mieszkań.

os. Żarków

– Na os. Żarków powstanie kilka budynków TBS. Otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa budowy bloków nr 21 i 22. To dofinansowanie w wysokości 2.250.000 złotych. Te dwa bloki powstaną przy ulicy Folwarcznej, Witolda Pileckiego, Generała Roweckiego „Grota” na osiedlu Żarków w Głogowie” – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na najbliższej sesji środki te zostaną wprowadzone do budżetu miasta. A tak będzie wyglądać osiedle po zakończeniu budowy wszystkich zaplanowanych bloków TBS:

– Budowa 19 i 20 rozpocznie się w tym roku, zakończy w 2023. Budowa TBS 21 i 22 rozpocznie się w roku przyszłym i potrwa dwa lata – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.


Zdjęcia: Studio Siwek