Nowa wystawa w Galerii Czytelnika

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza!
Julia Machało i jej prace na wystawie

Zapraszamy na nową wystawę do Galerii Czytelnika. Tym razem prezentujemy realistyczne portrety autorstwa Julii Machało.

„Z czerwonego dywanu na papier 2.0” to nowa wystawa, która można podziwiać w Galerii Czytelnika w bibliotece BLOG (ul. Perseusza 13). Autorką prezentowanych prac jest Julia Machało, 18-letnia artystka, uczennica Technikum Przyrodniczego w Głogowie. Na ekspozycję składają się portrety sław, które kojarzymy z czerwonego dywanu, wykonane kredkami lub ołówkiem.

Z daleka wydaje nam się, że patrzymy na zdjęcia. Dopiero, kiedy podejdziemy bliżej, dostrzegamy pociągnięcia kredki lub ołówka. Prace Julii Machało zachwycają precyzją i realizmem. Młoda artystka tworzy od dziecka, ale jeśli chodzi o rysowanie portretów rok 2018 uznaje za przełomowy.

Od tego czasu regularnie na moim profilu na Instagramie (@allthelovejuliet) pojawiają się kolejne postacie. W ten sposób łatwo można dostrzec mój postęp,a także różne techniki i metody, które wykorzystuję – wyjaśnia Julia.

Warto podkreślić, że autorka prac jest samoukiem, każda kolejny portret to dla niej lekcja.

Na wystawie można obejrzeć portrety znanych aktorek i aktorów, np. Scarlett Johansson, Timothée’go Chalamet oraz piosenkarek i piosenkarzy: Lady Gagi, Freddiego Mercury’ego, Harry’go Stylesa. Prace będą prezentowane w Galerii Czytelnika w bibliotece BLOG do 20 maja. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki.

Nadesłane przez: MBP w Głogowie