Zmiany w budżecie

Część prac przy budowie hospicjum zostanie przyspieszona!
10.03.2022-Budowa-glogowskiego-hospicjum-fot.-K.-Brzezinska

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zdecydują o zmianach w budżecie, które m.in. dotyczą dwóch trwających inwestycji: budowy Hospicjum i remontu Placu Saperów.

Przeniesienie środków z 2. etapu na 1. etap przy budowie hospicjum jest uzasadnione technologicznie i dotyczy kolejności robót.

– Milion 300 tysięcy złotych przenosimy z 2. etapu budowy hospicjum na obecnie trwający. Część prac chcemy wykonać teraz, co oznacza, że nie będą one wykonywane w 2. etapie budowy hospicjum. Dotyczy to m.in. prac ziemnych oraz prac związanych z budową ciągów komunikacyjnych i miejsc parkingowych – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Zwiększenie środków na remont Palcu Saperów wynika z przeprowadzonych obmiarów geodezyjnych i różnic w obmiarach, czyli faktycznie wykonanej pracy związanej z m.in. budową schodów oraz robotami w zakresie zieleni.

– Około 190 tysięcy z tej kwoty to koszty przeznaczone na nowe lampy parkowe i niezbędne prace elektryczne. Jest to niezbędne, bo oświetlenie zaprojektowane i wykonanie w 1. Etapie prac nie sprawdziło się. Lampy wmontowane w ścieżki były niszczone i mało praktyczne. Teraz Plac Saperów będzie oświetlać 30 lamp parkowych – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Nasadzone zostaną różaneczniki – 16 sztuk, grab pospolity – 860 sztuk oraz róże – 1014 sztuk. W donicach, w dawnej niecce fontanny, zostaną posadzone platany klonolistne – 8 sztuk, cisy pospolite – 6 sztuk, róże – 54 sztuki, miskant chiński – 24 sztuki, turzyce oszimskie – 96 sztuk oraz lawenda – 63 sztuki. W ramach nasadzeń zastępczych wiosną na placu pojawią się dęby szypułkowe – 15 sztuk, klony pospolite – 4 sztuki oraz dęby czerwone – 2 sztuki – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Prace na Placu Sapera potrwają do końca pierwszej połowy 2022 roku.

Zdjęcia: D. Jęczmionka