FITARENA dla dzieci! Za darmo!

Rusza nowy program: Mamo, tato chcę być zdrowy!
fitarena zajęcia dla dzieci w Głogowie

Katarzyna Popławska-Grzywaczyk z FITARENY II w Głogowie przygotowała dla głogowskich dzieci z przedszkoli i szkól podstawowych nowy projekt prozdrowotny „Mamo, tato chcę być zdrowy”.

– Chcemy obudzić rodziców i uświadomić im jak ważny jest ruch. Jeszcze lepiej gdy ten ruch fizyczny jest wspólną sprawą i dzieci i ich rodziców, gdy ćwiczą razem całe rodziny. W ramach projektu napisałam bajkę, w której superbohaterowie motywują dzieci do ćwiczeń fizycznych, ale także etycznych zachowań. I tak mamy Halka, to Paweł Jaworski trener personalny, Spiderman – Rafał Stachera bramkarz SPR Chrobry Głogów oraz Bartek Janeczek atakujący drużyny siatkarzy SPS Chrobry Głogów, który jest … Królikiem Bugsem. Głogowscy sportowcy pomagają ten program rozpowszechnić – mówi Katarzyna Popławska-Grzywaczyk, pomysłodawczyni.

Zajęcia są przygotowane dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

– Zajęcia dla dzieci są bezpłatne, wystarczy się zgłosić do nas. Zachęcamy wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe. Dziś zaczynamy i chcemy go wprowadzić we wszystkich naszych placówkach w Głogowie – Przemysław Tadla, dyrektor sieci klubów FITARENA.

W dzisiejszych zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, G. Szyszka