Jesienią klucze do mieszkań

TBS nr 18 jest ostatnim blokiem na terenie pokoszarowym
budynek TBS 18 w Głogowie

Już jesienią głogowianie otrzymają klucze do mieszkań w budynku TBS nr 18 przy ul. Generała Sowińskiego. To ostatni z czterech bloków mieszkalnych na terenie pokoszarowym.

Na budowę czwartego budynku miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. To 2.117.555, 31 złotych. Wartość całego projektu to 7.676.153,24 złotych – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W budynku nr 18 są 32 mieszkania. Te cztery bloki TBS to łącznie 128 mieszkań dla głogowian.

Kontynuacja budowy osiedla TBS na terenach pokoszarowych

– Kolejne budynki TBS powstaną na os. Żarków. Łącznie 8 bloków z mieszkaniami dla głogowian. Jeszcze w tym roku ruszamy tu z budową kolejnych mieszkań – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Tym samym rozpocznie się realizacja bardzo dużego planu inwestycyjnego na osiedlu Żarków – będą kolejne mieszkania dla głogowian. Budowa TBS nr 19 rozpocznie się jeszcze w tym roku.

osiedle Żarków w Głogowie, budowa mieszkań

– Już mamy montaż finansowy na budowę dwóch kolejnych bloków mieszkalnych na łącznie 48 mieszkań. Będą to budynki nr 19 i 20. Projektujemy bloki nr 21 i 22. Łącznie na Żarkowie powstanie siedem, osiem kolejnych budynków i 250-260 mieszkań dla głogowian w ramach TBS – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

wizualizacja-osiedla-Zarkow-w-Glogowie

Na osiedlu Żarków powstaną także mieszkania czynszowe, w budynku po byłym Domu Samotnej Matki. O TYM PISALIŚMY TUTAJ. O mieszkaniach czynszowych pisaliśmy też TUTAJ.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska