Zespół De Mono zagra w głogowskim teatrze

Jeśli lubicie twórczość Agnieszki Osieckiej, to ten koncert Was zainteresuje…
koncert zespołu de mono w Głogowie plakat ze zdjęciem siedmiu osób z zespołu

23 kwietnia w głogowskim Teatrze im. Andreasa Gryphiusa zagra polski zespół De Mono. Na najnowszej płycie zespołu, w całości opartej o twórczość Agnieszki Osieckiej, znajdują się m.in. kompozycje Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego i Andrzeja Kurylewicza. A wszystko to w zupełnie nowej odsłonie i zupełnie na nowo odczytane.

Bilety w cenie 90 zł dostępne są od dziś, 18 marca na www.ekobilet.pl/mok-glogow oraz w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

Wśród utworów powszechnie kojarzących się z Agnieszką Osiecką („Piosenka o okularnikach”, „Polska Madonna” czy „Uciekaj moje serce”) na płycie znajdziemy jeszcze „Nim wstanie dzień”, „Deszcze niespokojne”, „Chodzi o to żeby nie być idiotą” i wiele innych.

Osobowość Andrzeja Krzywego oraz oryginalne aranżacje Pawła Dampca i Zdzisława Zioło sprawiają, że – na pierwszy rzut ucha znane utwory – nabierają tu zupełnie nowych znaczeń. Napisane dziesiątki lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości, teraz zaskakująco celnie wpisują się w naszą teraźniejszość. I okazuje się, że świat nie zmienia się tak szybko, jak myślimy.

Dla tych, którzy znają utwory Agnieszki Osieckiej zawartość płyty będzie zaskakującym spotkaniem z poetką, dla tych, którzy z jej tekstami zetkną się po raz pierwszy – refleksyjną przygodą, a dla wszystkich – ucztą słowno-muzyczną.Tekst: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie