Trzy pasy w rękach Legionu Głogów

Legion najlepszym klubem Mistrzostw Polski!
Legion Głogów na mistrzostwach

Legion najlepszym klubem Mistrzostw! Mistrzami Polski K1 pro-am na rok 2022 zostali:

– Martyna Kierczyńska w wadze 56kg
– Mariusz Lach w wadze 60kg
– Jakub Syc w wadze 63,5kg.

W Mistrzostwach w Nowej Soli mieli prawo brać udział najlepsi zawodnicy wytypowani przez trenerów kadry. Maksymalnie cztery zawodniczki i ośmiu zawodników w danej kategorii.

– Nasz klub reprezentowało czworo fighterów i aż troje zdobyło mistrzostwki pas. Mariusz Lach wygrywa kolejno z Wojciechem Urbanowiczem (Pretorium Poznań), Piotrem Woźniakiem (Sporty Walki Piła) a w finale pokonuje reprezentanta gospodarzy Michała Gołębiowskiego (Max Boxing Club). Trzy mocne walki i w każdej dominacja Mariusza. W dwóch pierwszych pojedynkach Mariuszowi udało się liczyć rywali a w finale wygrał każdą z trzech rund. Lach pokazał klasę i swoje doświadczenie ringowe. Dobry timing i mocne kopnięcia utorowały drogę do zwycięstw Mariuszowi – mówi Maciej Domińczak trener Legionu Głogów.

Jakub Syc po pokonaniu przez Knockout Szymona Żelazko (Hunter gym Bydgoszcz) w finale spotkał się z kadrowiczem Robertem Soboniem.

– Ogromna siła i determinacja Kuby w drodze po pas była widoczna od pierwszych sekund finału. Syc trzymał się wcześniejszych ustaleń, taktyki i konsekwentnie ją realizował. Ostatecznie wygrał i podobnie jak Mariusz zdobył swój pierwszy pas w życiu – mówi Maciej Domińczak trener Legionu Głogów.

Martyna Kierczyńska swoją klasę mogła pokazać tylko w sobotnim finale rozgrywanym na gali. I tę klasę pokazała.

– Po pierwszej rundzie gdzie Martyna sprawdzała różne opcje, akcje, które najlepiej wchodzą na rywalkę w drugiej już podkręciła tempo. W połowie drugiej rundy po mocnym kolanie na głowę i serii ciosów bokserskich sędzia był zmuszony wyliczyć do dziesięciu przeciwniczkę Kierczyńskiej i walka zakończyła się przez Knockout – mówi Maciej Domińczak trener Legionu Głogów.

W zawodach brał również udział, po kilkuletniej przerwie w startach – Adrian Kupiec. Adrian przegrał swoją walkę stosunkiem głosów 2:1. Mimo wszystko walka mogła się podobać, była bardzo wyrównana. Kupiec „odrdzewił” się i ma kolejne cztery tygodnie przygotowań z resztą Legionistów przed Mistrzostwami Polski Muaythai.

– Fantastyczna robota i to na początku sezonu startowego! Przed nami kolejne ważne starty takie jak Mistrzosywa Polski Muaythai, K1 a następnie Mistrzostwa Świata Muaythai w AbuDabi i wiele innych. Oczywiście dziękujemy wszystkich, którzy nam pomagają i wspierają naszą działalność – mówi Maciej Domińczak trener Legionu Głogów.

Źródło: Legion Głogów