MOPS zaprasza do Szkoły dla Rodziców

Rozpoczynają się kolejne warsztaty psychoedukacyjne organizowane przez Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych
szkoła dla rodziców

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej rozpoczynają się kolejne warsztaty psychoedukacyjne „Szkoła dla Rodziców” organizowane przez Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych.

Program ten wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i wychowawców, którzy chcą podejść do procesu wychowania w sposób odpowiedzialny.

„Szkoła dla Rodziców” ma swoje fundamenty w idei „wychowania bez porażek”. Szczególną rolę odgrywa w niej umiejętność komunikowania się i zrozumienia. Program pokazuje, że tak naprawdę wszystkie zmiany należy zacząć od siebie. Metody warsztatowe pomagają przyswoić jego treść i wyćwiczyć konkretne umiejętności, a to z kolei owocuje budowaniem więzi opartej na autentycznej wzajemnej akceptacji. Proponowane warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, pomimo iż podstawowy cykl obejmuje 30 godzin zegarowych.

czytamy w informacji nadesłanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Program ”Szkoły dla Rodziców” obejmuje cykl dziesięciu 3-godzinnych spotkań edukacyjnych. Kolejna dwie edycja warsztatów rozpoczną się w marcu 2022r. Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt:Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych ul. Sikorskiego 4tel. 76 727 65 57 lub tel. 76 727 65 30.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie, fot. archiwum DGL News