Urząd Miejski wprowadza usługę on-line tłumacza języka migowego

Kolejna rozwiązanie dla osób ze szczególnymi potrzebami
grafika informujemy DGL news

Od lutego pojawiła się w Urzędzie Miejskim możliwość korzystania z usługi on-line tłumacza języka migowego.

Osoby, które z takiej usługi chcą skorzystać, by załatwić sprawę w Urzędzie, powinny posiadać sprzęt z kamerą oraz dostępem do Internetu np. komputer, telefon komórkowy itd.

Łączenie z tłumaczem odbywa się poprzez link zamieszczony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Głogowie oznaczony piktogramem. Jest to ogromna wygoda dla osób z niepełnosprawnością słuchu, gdyż większość spraw są w stanie załatwić samodzielnie bez wychodzenia z domu.

tłumaczy Martyna Rybka, koordynator do spraw dostępności w zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej w Urzędzie.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku w Urzędzie Miejskim zamontowano pętle indukcyjne. Jest to system wspomagania słuchu, który znacząco poprawia zrozumiałość mowy osobie słabosłyszącej korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Dzięki pętli indukcyjnej załatwienie spraw w Urzędzie jest jeszcze łatwiejsze dla takich osób. Pętle zostały zamontowane w Biurze Obsługi Mieszkańca, w Dziale Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, w Biurze Paszportowym oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wszystkie miejsca oznaczone są specjalnym piktogramem.

Źródło: migam.org