KGHM uruchamia Centrum Pomocy dla Ukraińców

Zobacz, jaką pomoc dla uchodźców oferuje miedziowa spółka
flaga Ukrainy

KGHM w ramach pomocy dla uchodźców, jak i mieszkańców Ukrainy, wspólnie z organizacjami pozarządowymi tworzy Centrum Pomocy dla Ukraińców – My razem. Centrum Pomocy.

Jego siedziba znajduje się przy Stowarzyszeniu Centrum Formacji Rodziny przy ul. Jana Pawła II 58 w Lubinie.

Potrzebujący mogą zgłaszać się po pomoc pod numerem telefonów:

w języku polskim +48511833628,

w języku ukraińskim +48 791 069 613

oraz na adres mail: 

w języku polskim Pomoc.kghm@gmail.com ,

w języku ukraińskim Pomoc.kghm.ukr@gmail.com .

Oferowane będą tam zarówno porady prawne, pomoc tłumaczy, jak i zbierane informacje o najpilniejszych potrzebach obywateli Ukrainy, którzy trafią na Dolny Śląsk. Zapewniamy pomoc medyczną czy psychologiczną.

informuje Gabriela Jednorał z Departamentu Komunikacji KGHM

Centrum będzie też koordynować akcje wolontariackie i zbiórki na rzecz Ukraińców.

Do tego należące do KGHM Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje bezpłatne wizyty w specjalistycznych poradniach dla uchodźców z Ukrainy.

Jak informuje Gabriela Jednorał, wszystkie współpracujące z miedziową spółką NGO zgłaszają chęć udziału w akcji. Legnickie Centrum Rodziny już działa z bezpłatną pomocą psychologiczną dla obywateli ukraińskich. Stowarzyszenie Pax przy Parafii Św. Jana Bosko w Lubinie organizuje jadłodajnię i tymczasowe miejsca noclegowe dla potrzebujących.

KGHM współpracuje również z organizacjami pozarządowymi, które działają w Ukrainie. Tam przekazywane będą darowizny, ale też prowadzone działania zapobiegające dezinformacji.W szeroką akcję pomocy włączają się też spółki KGHM. Staropolanka wysyła na granicę polsko – ukraińską transport wody butelkowanej. KGHM Zagłębie Lubin organizuje zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby.

GK KGHM zgłasza też odpowiednim służbom gotowość obiektów uzdrowiskowych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Wykorzystane mogą również zostać zasoby Zagłębia jak bursa, stołówka czy infrastruktura sportowa.

Informując o podejmowanych działaniach pragniemy wyrazić swoją gotowość do podjęcia współpracy także z lokalnymi samorządami.

dodaje Gabriela Jednorał.

W razie potrzeby można się kontaktować z koordynatorem Centrum Pomocy: p. Anna Migalska tel. +48511833628, email.: pomoc.kghm@gmail.com.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.