Pomoc dla Ukrainy: Uruchamiamy dwa magazyny zbiórki rzeczy

Miejscem zbiórki od jutra będzie MOK i MCWR
ukraina grafika miejsca zbiórek darów

Bardzo wiele osób, instytucji, organizacji pozarządowych, zakładów pracy zaczyna organizować pomoc dla Ukrainy. My jako urząd miejski i nasze jednostki również chcemy się włączyć w tę akcję, tym bardziej, że nasze miasto partnerskie – Kamieniec Podolski – zwróciło się do nas z prośbą o pomoc, żeby dostarczyć im niezbędne rzeczy do szpitala, a także dla mieszkańców 

mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Przygotowujemy transport do Kamieńca Podolskiego – naszego miasta partnerskiego. W związku z tym uruchamiamy dwa magazyny, gdzie będą zbierane potrzebne rzeczy, które trafią do naszych sąsiadów.

Od soboty, 26 lutego uruchomione zostaną w Głogowie dwa magazyny: w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, które otwarte będą od godziny 10.00 do 18.00.

Już teraz mamy wiele telefonów od mieszkańców, którzy chcą pomóc i dopytują się w jaki sposób mogą to zrobić. Jeśli chodzi o pomoc finansową to wkrótce na terenie Dolnego Śląska zostaną otwarte zbiórki publiczne prowadzone przez duże organizacje pozarządowe wskazane przez wojewodę.

Lista potrzebnych rzeczy:

Materace

Śpiwory

Koce

Pościel

Ręczniki

Środki Opatrunkowe (bandaże i środki odkażające,)

Środki czystości

Żywność długoterminowa

(prosimy, aby przynoszone rzeczy były nowe lub w bardzo dobrym stanie)

grafika: K. Brzezińska