Nowa linia autobusowa z Głogowa do Szczyglic

Już wkrótce uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa
22.01.2021 Komunikacja Miejska w Głogowie nowe autobusy

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę dotyczącą zawarcia porozumienia pomiędzy Gminą Miejską Głogów, a Gminą Głogów w zakresie organizacji lokalnego transportu zbiorowego. Chodzi o uruchomienie nowej linii autobusowej komunikacji miejskiej z Głogowa do Szczyglic.

Obecnie miasto jest na końcowym etapie opracowywania nowej organizacji ruchu. Po jej zatwierdzeniu miasto przystąpi do wprowadzenia nowej organizacji ruchu w terenie.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zauważa, że uruchomienie kolejnych linii autobusowych miasta na zewnątrz musi wynikać z woli gmin:

Przypomnę, że od dłuższego czasu mamy porozumienie z gminą Jerzmanowa, gdzie autobusy kursują w określonych godzinach i to się sprawdza, bo wiele osób dojeżdża do szkół oraz do pracy. My jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy, żeby rozwijać transport komunikacją miejską, zwłaszcza jeśli chodzi o te najbliższe okolice Głogowa.

mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Jak informuje komunikacja miejska, nowa linia autobusowa nr 4 na trasie Głogów, ul. Henryka Brodatego – Szczyglice zostanie uruchomiona na okres próbny tj. w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku.

Proponujemy, aby w tym okresie było wykonywanych 10 kursów dziennie w każdym kierunku. Kursy wykonywane będę w dni robocze od poniedziałku do piątku.

informuje Kamil Grzybowski, kierownik Działu Przewozów Pasażerskich w Komunikacji Miejskiej w Głogowie.