Seniorzy z DDP nie zwalniają tempa

Seniorzy są bardzo zaangażowani i aktywni!
na zdjęciu czwórka pensjonariuszy w Domu Dziennego Pobytu w Głogowie

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” nowy rok rozpoczęli zbiórką żywności dla osób potrzebujących. Zarówno pensjonariusze, jak i kadra pracownicza zbierali puszki z jedzeniem, które później przekazane były Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Żywność trafiła do społecznych lodówek

Nasi Seniorzy chętnie się przyłączyli, w ciągu kilku dni zebraliśmy 85 puszek. Nasi seniorzy chętnie przyłączyli się do akcji, bo jak sami mówili, pomoc drugiemu człowiekowi sprawia im wiele radości

opowiada Agnieszka Dyk, kierownik Domu Dziennego Pobytu w Głogowie

Seniorzy korzystający z oferty DDP, harmonogram mają wypełniony zajęciami, warsztatami, wspólnymi grami, spotkaniami, ćwiczeniami. Stałe punkty dnia to m.in. przegląd prasy, od którego seniorzy rozpoczynają każdy poranek. Następnie jest siłownia seniora i siłownia pamięci. Codziennie są także gry stolikowe.

Oprócz stałych zajęć w każdym tygodniu jest kilka nowości. Świat osłonek i koszyków to nowe zajęcia, które pojawiły się w tym roku i prowadzone są przez seniorki Domu Dziennego Pobytu. Drugą nowością jest godzina dla talentu.

Ponadto w każdym tygodniu odbywają się spotkania i pogadanki. W styczniu odbyła się prelekcja pt. Najnowsze Technologie w Aparatach Słuchowych firmy FONMED, która połączona była z bezpłatnymi badaniami słuchu.

Także w styczniu odbył się koncert kolęd i pastorałek oraz obchody Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z PP 3  i SP 12 przygotowali dla seniorów specjalne kartki dla oraz serduszka z masy solnej.

Szczególne podziękowania składamy przedszkolakom i kadrze PP 3 , maluszki zaskoczyły nas pięknym występem artystycznym.

mówi Agnieszka Dyk.

W „Cichej Przystani” dużą uwagę przykłada się do samopoczucia psychicznego seniorów.

2 lutego w Domu obchodzony był Dzień Pozytywnego Myślenia. Tym bardziej w czasach pandemii, kiedy kontakt z innymi jest ograniczony, ta pozytywna energia jest potrzebna w życiu. Dlatego seniorów odwiedza także psycholog Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Łukasz Bogucki, który wspiera seniorów. Natomiast 23 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Depresji, który połączony będzie z pogadanką.