Patrycja wróciła ze srebrem!

Młoda głogowianka na Mistrzostwach w Muay Thai
Patrycja-Wisniewska-z-trenerami-na-Mistrzostwach-Europy-w-Stambule

Patrycja Wiśniewska, młoda głogowianka, wróciła z Mistrzostw Europy w Muay Thai ze srebrnym krążkiem.

Patrycja ma zaledwie 14 lat, a od 5 trenuje sztuki walki Muay Thai, Kickboxing, K1, Kick Light. Ma na swoim koncie także Złoty Medal Mistrzostw Polski Muay Thai 2018, brązowy krążek Mistrzostw Europy Muay Thai, złoto w Mistrzostwach Polski Muay Thai 2019, brązowy medal na Mistrzostwach Świata Muay Thai 2019, złoto na Mistrzostwach Polski Muay Thai 2021. Do tego zajęła 1. miejsce w Otwartym Pucharze Czech Muay Boran, złoto na Mistrzostw Polski w Kick Pads 2019, 1. miejsce w Wai Khru 2019 i kilka wygranych turniejów w Kick Light w Poznaniu w 2021.

Patrycja jest uczennicą Szkoły Podstwowej nr 12 i chodzi do VII klasy. Ma 160 cm wzrostu i waży 53 kg. Skąd bierze siłę do walki i motywację do wygrywania?

– Treningi są bardzo ważne, a trenuję codziennie. Do tego dobre odżywianie, dbanie o siebie, pamiętanie o odpoczynku. Trzeba łączyć obowiązki szkolne i naukę z treningiem. Ale by zwyciężać – trzeba ciężko trenować. Po zwycięstwie przychodzi satysfakcja – mówi nam Patrycja Wiśniewska, kadrowiczka Polski.

Zaczynała w Legionie Głogów, a obecnie trenuje pod bacznym okiem u 9-krotnego Zawodowego Mistrza Świata – Tomasza Makowskiego – w klubie Maku Gym w Nowym Miasteczku. W grudniu została powołana do Kadry Polski na Mistrzostwa Świata w Tajlandii, ale wyjazd odwołano. Na Mistrzostwach Europy 2022 roku zdobyła srebrny medal.

– Jestem z siebie dumna, choć wiem, że druga walka mogła być lepsza. Z pierwszej jestem bardzo zadowolona, w drugiej mogłam uważniej słuchać „narożnika” – mówi Patrycja, srebrna medalistka Mistrzostw Europy Muay Thai.

– Bardzo fajnie mieć taki skarb. Patrycja to świetna zawodniczka, pracowita, ambitna. Na co dzień grzeczna i kulturalna, ale wychodząc na ring widać w niej motywację, chęć rywalizacji i ten przysłowiowy „pazur” do walki. Teraz myślimy o Mistrzostwach Świata– mówi Tomasz Makowski, trener Patrycji z Klubu Maku Gym.

Czy walki to jest to, co Patrycja chce robić w swoim życiu?

– Zdecydowanie! Chciałabym stawać na ringach z najlepszymi wśród najlepszych. Marzę o randze top. To jest właśnie to to chciałabym robić – zdradza nam swoje marzenia Patrycja, czternastoletnia zawodniczka.


Zdjęcia nadesłane przez: L. Wiśniewska