Na początek z Górnikiem Polkowice

Mecz już 27 lutego!
grafika zapowiedź meczu w piłkę nożną Chrobry Głogów i Górnik Polkowice

Od meczu z Górnikiem Polkowice zaczynają rundę wiosenną piłkarze Chrobrego Głogów.

grafika zapowiedź meczu w piłkę nożną Chrobry Głogów i Górnik Polkowice

Mecz na głogowskim stadionie rozpocznie się o godz. 18:00.

Chrobry intensywnie przygotowywał się do rozgrywek. Przeprowadzono pięć spotkań sparingowych.

Najlepszym strzelcem po sparingach jest Mateusz Machaj, czym rozbudził nadzieje względem siebie przed startem rundy. Był bezbłędnym egzekutorem rzutów karnych (2/2), a w spotkaniu z Błękitnymi Stargard zaliczył klasycznego hat-tricka. To spotkanie Chrobry wygrał wysoko 6:0, a rywal gra dwa szczeble niżej, ale efektowna wygrana z przeciwnikiem z niższej ligi nie jest regułą, a sam Machaj w historii wcześniejszych występów w Chrobrym nigdy nie zdobył trzech goli w jednym występie.

Najlepszym asystentem jest Mateusz Bochnak, którego dobre dogrania na gole zamienili Hubert Turski z Dennisem van der Heijdenem. Mateusz wywalczył dodatkowo jeden rzut karny, więc zbierając w całość te wszystkie liczby, również był czołową postacią drużyny w trakcie sparingowej serii. W klasyfikacji kanadyjskiej byłby drugi (2+2) przed Mateuszem Machajem (4+1). 
– Przy wszystkich „ofensywnych” kategoriach pokazał się Dennis van der Heijden, który zarówno zdobył bramkę, wywalczył karnego, jak i zaliczył asystę. Bramkę na koncie ma też Mikołaj Lebedyński, a dwie Hubert Turski, więc głogowska ofensywa była widoczna. 

W pięciu spotkaniach Pomarańczowo-Czarni strzelili 10 goli. Siedem zdobyto z akcji, a trzy to efekt skuteczności w rzutach karnych, które dyktowano po faulach na Turskim, Bochnaku i van der Heijdenie, a które skutecznie egzekwowali Machaj (2) z Lebedyńskim.

Wiosną kibice mogę mieć kolejne powody do radości związane z występami młodych zawodników. Patrząc na ostatni sparing w Lubinie, w jedenastce byli Dominik Piła z Hubertem Turskim, a dodatkowo na boisko wszedł później Eryk Pieczarka, mimo że dzień wcześniej wystąpił w podstawie w sparingu z Lechią Zielona Góra. Cała trójka młodzieżowców wystąpiła zresztą we wszystkich pięciu sparingach, a poza nimi szansę dostawali też inni z klubowych struktur młodzieżowych Maksym Iwanowicz (4 występy), jednocześnie debiutujący Natan Malczuk (2) i Bartek Szafer (1).

Wyniki: Miedź Legnica 1:3- Błękitni Stargard 6:0- KKS Kalisz 1:1- Lechia Zielona Góra 2:1- Zagłębie Lubin 0:3.
Bramki:10:8.
Strzelcy:4 – Mateusz Machaj2 – Mateusz Bochnak, Hubert Turski1 – Dennis van der Heijden, Mikołaj Lebedyński.
Asystenci:2 – Mateusz Bochnak1 – Dennis van der Heijden, Robert Mandrysz, Mateusz Machaj, Paweł Tupaj, Jaka Kolenc.
Wywalczone rzuty karne:1 – Hubert Turski, Mateusz Bochnak, Dennis van der Heijden.


Źródło: Chrobry Głogów S.A.