Zwierzyniec – Zwolnieni z Teorii

Chcą edukować młodzież o bezdomności i adopcji zwierząt.
psy-do-adopcji-schronisko-Wróblin-10.07.2020r.-fot.D. Jęczmionka (13) zajawka-w800-h600

Młode i wrażliwe dziewczyny z głogowskiego Ekonomika prowadzą projekt społeczny. W tym celu założyły na FB profil ZWIERZYNIEC. Liczą na szeroki odbiór społeczny.

KLIKNIJ TUTAJ ABY POLUBIĆ ZWIERZYNIEC

– Chcemy uświadomić młodzież ze szkół podstawowych jak wygląda problem bezdomności zwierząt i świadoma adopcja. Liczymy, że głogowianie polubią nasz fanpage. Wystarczy, że poświęcą chwilę czasu i coś po sobie zostawią, a nam to bardzo pomoże w zrealizowaniu projektu, którego celem jest  pomoc schronisku dla zwierząt Amicus, które zmaga się z ogromnymi problemami. Chcemy wspólnie zachęcić ludzi o dobrych sercach do współpracy i pomocy – mówi Amelia Szczepaniak, kierownik projektu.

Autorki pomysłu biorą udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, która polega na przeprowadzeniu własnego projektu społecznego. Wymyśliły ZWIERZYNIEC.

– Jesteśmy dziewczynami z ekonomika. Naszym kierownikiem zespołu jest niezastąpiona Amelia Szczepaniak – to ona zajmuje się całymi naszymi ,,tyłami”, najprościej mówiąc ogarnia cała biurokrację. Kolejną mistrzynią jest Aleksandra Milewicz. Ola pilnuje wyglądu naszych fanpage. Razem z Emilią Szklarek tworzą dla nas cudowne plakaty, kolaże i zdjęcia; w skrócie – tworzą materiały reklamujące ZWIERZYNIEC. Natalia Sowa i Amelia Budzik zajmują się zbiórkami i akcjami charytatywnymi. Aniela Nawracała zajmuje się organizacją, planuje, rozpisuje i dotrzymuje terminów. Szkolnym opiekunem projektu jest Pani Edyta Porosło, która bardzo nam pomaga, za co z całego serca dziękujemy – piszą pomysłodawczynie i autorki pomysłu ZWIERZYNIEC.


Grafika: Zwierzyniec. Zdjęcie – Studio Siwek