Rusza nabór do grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży

Rozmowy kwalifikujące rozpoczną się w lutym.
dzieci spacerują w lesie

Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży w aktualnej sytuacji społecznej, przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Głogów, uruchamia nabór do grup socjoterapeutycznych w kategoriach wiekowych 6-8 lat, 9-10 lat, 11-13 lat, grupa klas 7-8 szkoły podstawowej oraz 15-17 lat.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Szczegóły dotyczące spotkań – termin, godzina oraz miejsce, podadzą prowadzący, a rozmowy kwalifikujące rozpoczną się w lutym.

Czym jest socjoterapia?

To forma pomocy psychologiczno–pedagogicznej w grupie, adresowana głównie do dzieci i młodzieży. Działania socjoterapeutyczne zmierzają do tego, by stwarzać dzieciom warunki do prawidłowych i konstruktywnych doświadczeń społecznych. Dzięki temu uczestnicy socjoterapii poznają prawidłowe wzorce zachowań, uczą się mądrego funkcjonowania w grupach, nawiązują zdrowe relacje zarówno ze swoimi rówieśnikami, jak i z dorosłym (terapeuta). W bezpiecznych warunkach wsparcia i opieki ze strony dorosłego terapeuty dzieci mają okazję doświadczać różnych sytuacji społecznych, dowiadując się, które z ich reakcji na nie są właściwe, a które należy zmieniać. Uczą się prawidłowego reagowania, wyrażania i rozładowywania emocji, nawiązywania relacji, rozwiązywania konfliktów, komunikowania się.

Jak wygląda proces socjoterapeutyczny?

Grupy liczą od 6 do 12 osób, dodatkowo socjoterapeuta wspierany jest przez jednego lub dwóch wolontariuszy. Zajęcia w większości odbywają się w sali, część z nich może być jednak realizowana w plenerze (boisko, park, przestrzeń publiczna).

Zapisy oraz więcej informacji w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Poczdamskiej 1 w godzinach od 15:30 do 17:30.


źródło: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”