Podsumowanie 2021 roku – ZDROWIE

Budowa hospicjum w Głogowie
zdrowie grafika Gmina Miejska Głogów podsumowanie roku 2021

Podsumowujemy 2021 roku. Zebraliśmy dla Was najważniejsze zadania zrealizowane lub rozpoczęte w ubiegłym roku. O programach zdrowotnych pisaliśmy TUTAJ. Dziś kolejne zadanie z zakresu ZDROWIA.

Od kilku tygodni trwają prace przy bardzo ważnej społecznie inwestycji – budowie hospicjum. W ciągu dwunastu miesięcy wykonawca prac ma postawić budynek w stanie surowym zamkniętym. W budynku będzie miejsca dla 20 pensjonariuszy oraz niezbędne zaplecze medyczne.  

– Trwają prace ziemne, a sama inwestycja jest niezwykle ważna społecznie. Od wielu lat mówiło się o potrzebie budowy hospicjum w Głogowie i przyszedł czas na realizację tej inwestycji. Już przygotowujemy się do drugiego etapu, czyli wykończenia, wyposażenia i zagospodarowania terenu wokół budynku. Wartość pierwszego etapu to ok. 7 mln 200 tys. złotych. Drugi etap będzie droższy i będzie kosztować ok. 12 mln – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Inwestycja powstaje przy ogromnym wsparciu głogowian i Fundacji Hospicjum Głogowskie.

– Fundacja zbiera środki finansowe robiąc wspaniałe akcje połączone ze zbiórkami publicznymi. Są niezwykle aktywni, a mieszkańcy chętnie włączają się i wpierają finansowo te działania. Fundacja zbiera pieniądze na wyposażenie hospicjum i przy wsparciu mieszkańców uzbierali już półtora miliona złotych. To jeden z dowodów na to jak ta inwestycja jest głogowianom potrzebna – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Wkrótce szczegóły o:

Grafika: K.Brzezińska