Toshiya Inoue nowym piłkarzem Chrobrego

24-letni piłkarz oficjalnie dołączył do Pomarańczowo-Czarnych
Toshiya Inoue

Toshiya Inoue to środkowy pomocnik, który w Głogowie przebywał przez ostatnie ponad pół roku, a teraz związał się z klubem kontraktem.

Toshiya Inoue pochodzi z Japonii, gdzie występował w rodzinnym YF Naratesoro oraz w drużynach piłkarskich szkoły wyższej i uniwersyteckiej, kolejno w Shonan Gakuen i Biwako Seikei Sport College.

W 2020 roku wyprowadził się ze swojego kraju i zamieszkał w Polsce, a jego pierwszym klubem stała się Pogoń Skwierzyna. W Pogoni występował przez cały sezon 2020/21, był ważną postacią czwartoligowej drużyny, po czym trafił na testy do Chrobrego. Trenerzy obserwowali go nie tylko podczas treningów, ale też podczas meczów sparingowych i dość szybko pozytywnie zaopiniowali.

Chęć pozostawienia zawodnika w składzie wiązała się jednak z realizacją formalności.

W październiku zaczęliśmy ubiegać się w Urzędzie Wojewódzkim o uzyskanie pozwolenia na pracę. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania kolejnego pozwolenia, o pobyt stały w Polsce. W grudniu Toshiya otrzymał pierwsze z nich i na podstawie tego mógł podpisać kontrakt z naszym klubem

powiedział kierownik pierwszej drużyny Damian Sędziak.

Właśnie ze względów formalnych, do czasu uzyskania kolejnego pozwolenia, podpisany aktualnie kontrakt może obowiązywać na razie do końca sezonu. Toshiya Inoue już w sobotę może zadebiutować w drużynie na własnym obiekcie, bo tego dnia Pomarańczowo-Czarni rozegrają sparing z Miedzią Legnica. Będzie rywalizować o miejsce w środku pomocy.

Jest już z nami jakiś czas, trenuje i nie odstaje, a to skłoniło nas do tego, aby dać mu szansę. Zapracował na nią. Poza tym to osoba z innej kultury, która ma zupełnie inny, duży dystans. Nam zdecydowanie takiego brakuje, a zawsze szukamy dla zespołu nowych bodźców

powiedział trener Ivan Djurdjević.

Źródło: Chrobry Głogów, Ł. Jaremkiewicz.