Wernisaż wystawy i premiera książki

Wystawę będzie można oglądać od 24 stycznia
Legendy Ziemi Głogowskiej fragment w książce

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę ilustracji Anny Moderskiej i fotografii Piotra Gajka. Wystawę będzie można oglądać od 24 stycznia do 27 lutego.

Uroczyste otwarcie odbędzie się online 21 lutego i będzie połączone z premierą książki „Legendy z Ziemi Głogowskiej”.

Reportaż z wernisażu i spotkania z autorem książki Antonim Bokiem będą dostępne na facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury od 21 stycznia.

Autorzy o wystawie:

Baśnie, mity, legendy – to był mój ukochany gatunek literacki przez całe moje dzieciństwo, okres nastoletni i nadal jest to coś, do czego wracam jako osoba całkiem dorosła.
Najbardziej ukochana beletrystyka ma w sobie coś nierealnego i magicznego (nie musi to być fantasy). Ilustrowane powodowały, że pragnęłam rysować – nic tak mnie nie ciągnęło
do kredek i kartek, jak baśnie i legendy. W związku z tym, jako osoba rysująca od kiedy pamiętam, mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, baśniom się nie odmawia.
To jeden z powodów, dla których zdecydowałam się podjąć tego wyzwania. Kiedy tworzy się ilustrację do baśni, zwłaszcza w sferze koncepcyjnej człowiek czuje się wolny, trochę jak dziecko właśnie. Starałam się wykonać swoją pracę jak
najlepiej. Mam nadzieję, że mali czytelnicy poczują choć trochę to, co ja kiedy byłam w ich wieku czytając ilustrowaną księgę baśni.”

mówi Anna Moderska

Najważniejsza była praca z drugim człowiekiem i obserwowanie tego, z jakim zaangażowaniem i sercem kolejne osoby wcielają się w opisane w legendach postaci. Dla mnie było to doświadczenie przepełnione fascynacją odkrywania tekstów na nowo i nadawania im realnej formy, ożywianie ich. Nowe przyjaźnie i wspomnienia
z realizacji tak portretów, jak i filmowych części opowieści.
Mam nadzieję, że efekt końcowy jest ciekawy dla mieszkańców
Głogowa i okolic.”

mówi Piotr Gajek.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie