Szkolili się w FC Sevilla

Trener Górski: szkolenie w SMS rozwija się bardzo dynamicznie
staz-trenerski-w-FC-Sevilla-SMS-Chrobry-Glogow

FC Sevilla to wicelider hiszpańskiej Primera Division, jedna z najprężniej działających akademii piłki nożnej w Hiszpanii i gospodarz stażu trenerskiego, w którym uczestniczyli trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów.

– Spotkaliśmy się z wyjątkowo profesjonalnym podejściem i otwartością. Mieliśmy dostęp do największych szczegółów procesu szkoleniowego, który wychował m.in. Serio Ramosa czy Jesusa Navas – relacjonują głogowscy trenerzy.

-Klub FC Sevilla pokazał nam, iż jego pozycja w Europie jest wynikiem przemyślanej, systemowej pracy. Została nam przedstawiona cała metodologia treningowa od poziomu U-10 do II zespołu seniorów. Spotkaliśmy się z najważniejszymi ludźmi w klubie, trenerami i ludźmi odpowiedzialnymi za wszystkie departamenty wpływające na szkolenie skauting, psychologię, analizę i motorykę . Oglądaliśmy jednostki treningowe i mecze drużyn akademii. Część trenerów mogła oglądnąć mecz Primiera Devision pomiędzy FC Sevilla a Valencia. Zwiedziliśmy też muzeum i stadion Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Staż, w którym wzięliśmy udział pozwoli nam na wdrożenie do naszego programu szkolenia najnowocześniejszych metod i środków treningowych – podsumowuje Jarosław Wielgus koordynator projektu, dyrektor ds. sportowych w SMS Chrobry Głogów.

W ramach projektu 10 trenerów odbyło szkolenie trenerskie – staż trenerski w klubie FC Sevilla.

– Szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów rozwija się bardzo dynamicznie – co widać po efektach. Wśród naszych absolwentów mamy Dominika Piłę, reprezentanta polski U21. W ostatnim czasie w pierwszej lidze debiutował Eryk Pieczarka (17 lat) i Maksym Iwanowicz (18 lat) – nasi obecni uczniowie. Jesteśmy liderami w Pro Junior System w I i II zespole. Systematyczna i przemyślana praca przynosi efekty. Możemy się z tego cieszyć, ale przede wszystkim patrzymy w przód. Słowo klucz to rozwój i do niego dążymy – mówi Sebastian Górski, trener i wicedyrektor do spraw sportowych SMS Chrobry Głogów.

Staż został zrealizowany w ramach projektu unijnego Erasmus+ Akcja 1 Mobilność kadry edukacyjnej. Projekt SMS Chrobrego Głogów został sklasyfikowany na 3. miejscu w Polsce wśród złożonych wniosków i otrzymał 100 pkt, a także został dofinansowany z środków unijnych w kwocie 23 700 euro.


Zdjęcia: SMS Chrobry Głogów