Złoty certyfikat dla APN Chrobrego Głogów

PZPN potwierdza jakość szkolenia w Chrobrym!
dzieci z Akademi Piłki Nożnej Chrobrego Głogów podczas rozgrywek

Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Głogów przyznano Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Chrobry jest jedną z trzech szkółek na Dolnym Śląsku, która otrzymała złoty stempel jakości szkolenia w kategoriach wiekowych od U-6 do U-13. Chrobry Głogów po raz drugi przystąpił do Programu Certyfikacji PZPN. 

– Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności – charakteryzuje swój program PZPN.

Posiadanie złotej gwiazdki Certyfikacji PZPN oznacza dla klubowej Akademii szereg korzyści, o których zabieganie wiąże się ze spełnieniem wielu szczegółowych kryteriów. Przedstawiciele związku pod lupę wzięli autorski program szkolenia, ocenie podlegały też wykorzystywana do treningów infrastruktura, kwalifikacje trenerów, liczebność grup, harmonogram treningów i związana z ich prowadzeniem dokumentacja, jak na przykład konspekty treningowe. Akademia jest weryfikowana za pośrednictwem systemu, do którego transferowane są wszystkie dane, oraz na podstawie niezapowiedzianych kontroli przedstawiciela PZPN. 

Odznaczenie Akademii Piłki Nożnej kolorem złotym to cenna informacja dla trenujących dzieci oraz ich rodziców. Mają dzięki temu pewność, że szkolenie w klubie odbywa się według najwyższych standardów, przy wykorzystaniu niezbędnego sprzętu, a swoją wiedzą dzielą się trenerzy o wysokich kwalifikacjach. Przykładowo, trening 24-osobowej grupy w Akademii Piłki Nożnej Chrobrego jest prowadzony przez dwóch trenerów, spośród których jeden z nich musi posiadać uprawnienia minimum na poziomie UEFA B, a drugi na minimalnym poziomie UEFA C. 

Złota gwiazdka przy APN to też szansa na jeszcze większy skok jakościowy klubu. Obecność w gronie ponad 200 wyróżnionych w Polsce szkółek, w tym tylko 37 „złotych”, wiąże się z korzyściami finansowymi. Środki finansowe, jakie wpłyną na konto klubu, zgodnie z założeniami mogą zostać przeznaczone na dalsze podnoszenie trenerskich kwalifikacji, wyjazdy na staże i szkolenia czy zakup dodatkowego sprzętu do prowadzenia treningów. 

Więcej o programie Certyfikacji PZPN przeczytacie na TUTAJ.


Źródło: Chrobry Głogów S.A.