Karnawałowy Kurs Tańca Dawnego

Zapisy potrwają do 12 stycznia!
na zdjęciu plakat z napisem karnawałowy kurs tańca dawnego

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy kurs tańca dawnego, który odbędzie się na Zamku Książąt Głogowskich w Głogowie!

Zwieńczeniem kursu będzie bal, który odbędzie się 11 lutego.

O kursie:

Zatańczmy razem na zamku jak za dawnych lat! Różnorodne branle i kontredanse a także pawana – to tańce, jakich będzie można nauczyć się podczas 5-tygodniowego kursu tańca dawnego, który rozpocznie się już 14 stycznia na Zamku Książąt Głogowskich, a zakończy balem 11 lutego 2022 roku. Na każdym spotkaniu będziemy poznawać inne tańce a wszystkie zatańczymy podczas balu! Branle zostały opisane w XVI wieku, ale tańczono je na dworach już w XV wieku. Tańczone są zbiorowo, najczęściej w okręgu, a więc partner nie jest konieczny! Od XVII aż do XIX wieku na dworach, balach były tańczone kontredanse – zbiorowe tańce figurowe. Możemy je zobaczyć m.in. w filmach opartych na powieściach Jane Austen. Te tańce będzie można poznać i zatańczyć na kursie. Pod kątem balu poznamy też podstawowe kroki pawany – uroczystego i eleganckiego tańca renesansowego.

czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury

Dla osób chętnych za dodatkową opłatą odbędą się warsztaty, na których pod kierunkiem specjalisty będzie można przygotować sobie strój na bal w charakterze epoki. Chętni po zakończeniu kursu będą mogli rozwijać umiejętności w grupie tańca dawnego. Będą tańczyć tańce XV-wieczne oraz tańce renesansowe: pawanę, galiardę oraz tańce renesansu włoskiego.

Koszt: (kurs + bal) 125zł/osoba, 190zł/para
Osoby nieuczestniczące w kursie mogą wziąć udział w balu – koszt to 50zł/osoby. Prowadząca: Elżbieta Bock-Łuczyńska.

Zapisywać można się w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 833 65 74) do 12 stycznia 2022.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.