Wyjeżdżasz na święta? Kup bilet autostradowy!

Zabraliśmy dla Was wszystkie niezbędne informacje!
zabawkowe auto na śniegu

Ruszasz w podróż autostradą A2 lub A4? Kup e-bilet autostradowy

  • Od 1 grudnia użytkownicy samochodów osobowych i motocykli opłacają przejazdy odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica jedynie w systemie e-TOLL.
  • Mogą to zrobić kupując e-bilet autostradowy w aplikacji e-TOLL PL BILET lub w aplikacjach partnerów e-TOLL oraz stacjonarnie na stacjach paliw.

E-bilet autostradowy należy kupić przed rozpoczęciem przejazdu płatnym odcinkiem autostrady.

Jak kupić e-bilet autostradowy?

  • elektronicznie (przez aplikację e-TOLL PL BILET oraz aplikacje partnerów: Autopay, mPay, Spark, ORLEN PAY, mFlota),
  • stacjonarnie na 1359 stacjach sieci PKN ORLEN. Lista stacji dystrybuujących e-bilet autostradowy dostępna jest na stronie internetowej: TUTAJ KUPISZ BILET
  • stacjonarnie na wybranych stacjach sieci LOTOS.

Kupując e-bilet autostradowy trzeba podać tylko:

  • nr rejestracyjny samochodu osobowego lub motocykla,
  • datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu autostradą,
  • planowaną trasę.

Można go nabyć z 60-dniowym wyprzedzeniem. Okres ważności to 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. Zwrot niewykorzystanego biletu jest możliwy w taki sam sposób, w jaki bilet kupiono. Bilet można zwrócić jedynie przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu.

Wjeżdżając na autostradę kierowca musi mieć ważny e-bilet autostradowy. Jeżeli jednak wjechał on na odcinek płatny i zorientował się, że nie posiada ważnego biletu powinien kontynuować przejazd. Zatrzymywanie się przy wjeździe na autostradę by kupić e-bilet autostradowy, może powodować niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przejazd należy opłacić jak najszybciej. W trakcie przejazdu pojazd może podlegać kontroli mobilnej lub kontroli drogowej, a za poruszanie się po płatnym odcinku bez wniesionej opłaty za przejazd na kierowcę zostanie nałożony mandat.

Jeżeli, w trakcie przejazdu kierowca nie kupił brakującego e-biletu autostradowego, ani nie została na niego nałożona kara grzywny w wyniku kontroli drogowej, może on dokupić brakujący e-bilet autostradowy do końca trzeciego dnia od dnia zakończenia przejazdu.

Dokupując e-bilet autostradowy, zarówno w trakcie przejazdu jak i po jego zakończeniu, należy jako początek okresu ważności biletu podać datę i godzinę zgodną z momentem wjazdu na płatny odcinek autostrady.

Zakup e-biletu autostradowego w aplikacji lub na stacji paliw jest najprostszą metodą opłacenia przejazdów ww. odcinkami autostrad przez kierowców samochodów osobowych.


Nadesłane przez: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.
Zdjęcie: Pixabay