Doświetlają skrzyżowania i przejścia dla pieszych

Zobacz, które miejsca zostaną doświetlone w najbliższym czasie
na zdjęciu pracownicy Taurona wymieniają oprawy świetlne lamp sodowych na ledowe. Głogów 29.11.2021r.

W mieście trwają prace związane z doświetleniem skrzyżowań i przejść dla pieszych.

W tym roku doświetlone zostały przejście dla pieszych przy ulicy Sikorskiego, 5 przejść przy ulicy Królowej Jadwigi, przy ul. Spadzistej (przy wyjściu z Parku Południowego) oraz przy ul. Perseusza (przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących).

Wspólnie z przedstawicielami Tauronu ustaliliśmy newralgiczne miejsca, gdzie znajdują się słupy oprawy oświetleniowe, które są własnością Tauronu. Obecnie Tauron wymienia w kilkudziesięciu miejscach w mieście oprawy na ledowe

informuje Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Łączenie Tauron chce wymienić do końca roku 55 opraw, co się wiąże z doświetleniem ok. 15 przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Z początkiem tego roku wieczorami dokładnie przejeżdżaliśmy miasto, aby sprawdzić które miejsca są słabo doświetlone i tym samym najbardziej niebezpieczne. Dodatkowo mieliśmy listę zgłoszeń od mieszkańców

tłumaczy Piotr Poznański.

Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych m.in. na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Keplera i Ogrodowej, przy rondzie Wojska Polskiego i Kościuszki, skrzyżowanie Armii Krajowej i Wojska Polskiego, przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w obrębie Starostwa Powiatowego, ul. Sikorskiego i Wojska Polskiego, przy ul. Spółdzielczej.

Ponadto GDDKiA doświetliła rondo Hutników. W planach jest jeszcze doświetlenie sześciu przejść dla pieszych wzdłuż ul. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że Głogów jest liderem projektu realizowanego wspólnie z Legnicą i Polkowicami. Do listopada 2022 w planach jest wymiana prawie 650 opraw sodowych na ledowe. Koszt przedsięwzięcia to 3,5 mln złotych.