Rozpoczęła się akcja „Zima”. Policjanci apelują do mieszkańców

Nie bądźmy obojętni. Zobaczcie, do kogo zgłaszać informację o miejscach przebywania bezdomnych.
pomoc bezdomnym-policja-akcja zima Głogów-14.01.2021

Głogowscy policjanci, wspólnie z  pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęli systematyczną kontrolę miejsc, w których przebywają bezdomni.

Mają one na celu przede wszystkim udzielenie im pomocy, ustalenie miejsc ich przebywania oraz weryfikację liczby bezdomnych. Bazujemy również na danych dotyczących bezdomnych jakie policjanci zebrali w ciągu całego roku. Staramy się zapobiegać tragediom do jakich może dojść w czasie zimy i mrozów.

mówi Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Policjanci i pracownicy MOPS i GOPS-ów, oferują bezdomnym pomoc oraz informują o jej zakresie. W szczególnych przypadkach zapewniając transport do przytuliska czy innego miejsca pomocy. Jest to szczególnie ważne gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Policjanci przypominają o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to  bardzo istotne w przypadku kiedy posiadamy wiedzę np. na temat, miejsc przebywania osób bezdomnych. Będzie to dodatkowym źródłem informacji dla  służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Głogowie.