Dzień Przedszkolaka w PP3!

Świętowanie na sportowo
Sportowy dzień w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Głogowie, dzieci biorą udział w zawodach sportowych

Tak wyglądał Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Głogowie:

Dzieci z Przedszkola publicznego nr 3 świętowały dziś Dzień Przedszkolaka. Na sportowo i z pewnym przesłaniem. Najpierw na trasę wokół przedszkola wybiegły dzieci. Do pokonania miały liczący kilkaset metrów odcinek.

– Najważniejsze jest to, aby dzieci miały świadomość, że ruch w naszym życiu jest bardzo ważny. Nie ważne jest za to ile mamy wzrostu czy wagi i gdzie pracujemy. Warto o tym pamiętać – mówił Jerzy Górski, który przygotował trasę. Podkreślał, że duży udział w rozwoju własnych dzieci mają rodzice.

Na mecie dla maluchów czekała woda i owoce. A także medale oraz certyfikaty.

– Zachęciliśmy do współpracy Jurka Górskiego. Wystartowało w sumie 70 dzieci. Były wielkie emocje, a dzieci były pełne wiary w swoje możliwości – mówi Wiesława Paszek, dyrektor PP 3 w Głogowie.

Kolejnym akcentem było posadzenie drzewa na placu przed przedszkolem. To inicjatywa rodziców.

– Fajnie byłoby, gdyby dzieci tutaj wróciły za kilka lat i przypomniały sobie ten dzień – wtedy drzewo będzie już pewnie dużo większe. Chodzi o to, by przekazywać im wiedzę na temat tego jak ważna jest zieleń i jaką rolę odgrywają drzewa w naszym środowisku. Tutaj koło przedszkola powstanie taka naturalna ścieżka edukacyjna – właśnie z drzew – mówiła Anna Komperda, przewodnicząca rady rodziców. Bo drzew będzie więcej – w zasadzie co roku w tym dniu będzie sadzone kolejne. Teraz to był dąb bezszypułkowy.

Dzieci wysłuchały też pogawędki o lasach i drzewach.

– Warto przekazywać wiedzę na ten temat z pokolenia na pokolenie. Drzewa pobierają dwutlenek węgla, oczyszczają nasze powietrze. Ale pamiętajmy o tym, że drzewa dają na cień, obradzają w owoce – wyjaśniał Krystian Piwecki z Nadleśnictwa Głogów, bo to ono właśnie ufundowało sadzonkę.

Na zakończenie nie zabrakło tańców i śpiewów. To była udana zabawa.


Nadesłane przez: M. Komperda