Szanty w Porcie

Klub Mayday zaprasza na Marinę!
marina w Głogowie, Studio Siwek

Szanty w Porcie to kolejna organizowana przez Klub Mayday impreza, która sprawi że poczujesz zew przygody i dasz się porwać na pełne morze wraz z EKT Gdynia czy do portowej tawerny gdzie Jacek „Zielik” Zieliński wyśpiewa Ci swoje przygody.


⚓️⛵️ Zespół EKT- Gdynia powstał w 1986 roku. Twórczość zespołu to piosenki turystyczne, ballady, piosenki o tematyce piwnej i oczywiście piosenki żeglarskie. Te ostatnie dominują w twórczości zespołu.
Od wielu lat EKT- Gdynia to jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych. Występuje z powodzeniem na scenach największych i najlepszych festiwali szantowych.
EKT- Gdynia doskonale potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną , stonowaną balladę. Potrafi bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność. Grono fanów zespołu to zarówno kilku letnie dzieci, jak również młodzież i dorośli.
Rok 2021, to rok w którym zespół obchodzi 35-lecie istnienia. Jacek „Zielik” Zieliński. Zielu to przede wszystkim żeglarz (Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski) i budowniczy oraz renowator wszelkiego sprzętu pływającego, od małych motorówek począwszy po 25 metrowe barki i hausbooty.
Spotkacie go nie tylko na scenie, ale na wodzie, w stoczni, na przystani i wszędzie tam gdzie mogą stać jakieś łąjby, a przede wszystkim tam – gdzie najwięcej kurzu.
Rok 2009 to moment, kiedy Zielu rozpoczyna „solowe granie”. Soliście trudno jest przebić się przez mocne uderzenie zespołów z bogatym instrumentarium, jednak po kilku wyróżnieniach i pochwałach w 2011r. zdobywa I miejsce na festiwalu w Giżycku. Gra i śpiewa raczej lokalnie, jednak dla podwyższenia adrenaliny – lubi czasami wyrwać się w głąb kraju – dając satysfakcję sobie a przede wszystkim słuchaczom.

Szanty w porcie, Mayday Głogów grafika