Budowa ronda – zwracajcie uwagę na oznakowanie!

Utrudnienia potrwają 3 miesiące.
budowa ronda w Głogowie, MDG

Trwa budowa ronda na drodze krajowej DK12. To miejska inwestycja, choć prowadzona na majątku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Roboty budowlane i związane z nimi utrudnienia w ruchu potrwają do końca września.

Budowa ronda w Głogowie

Organizacja ruchu, która wyłącza cały teren inwestycji musiała otrzymać zgody wszystkich organów, w tym właściciela drogi, czyli GDDKiA. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązuje od 5 lipca. Obecnie frezowana i wywożona jest stara nawierzchnia drogi. Gdybyśmy chcieli prowadzić prace z wyłączeniem fragmentów tego skrzyżowania to roboty trwałyby pięć miesięcy zamiast 3. Zależy nam by utrudnienia potrwały jak najkrócej – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Wjazdy do Głogowa zostały oznakowane, o zmianach w organizacji ruchu pisaliśmy TUTAJ.

Dla mieszkańców przygotowaliśmy dwa sposoby ominięcia placu robót. Pierwszy to możliwość zjazdu w ulicę Galileusza, potem w Wojska Polskiego. Drugi – zjazd w ul. Perseusza możliwy tylko dla aut do 3,5 tony. Przepraszamy wszystkich za te utrudnienia, ale one są konieczne by jak najszybciej zakończyć prace. Bardzo proszę – patrzcie na znaki. Oczywiście będziemy reagować i obserwować sytuację związaną z objazdami – mówi Piotr Poznański.

Budowa ronda w Głogowie

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska