Uwaga kierowcy! Od dziś obowiązuje nowa organizacja ruchu

Przypominamy, o zmianach związanych z przebudową skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i Piłsudskiego
skrzyżowanie_ulic_Piłsudskiego_i Wojska_Polskiego-w_Głogowie_fot.Marcin_Siwek_zdjęcie_z_drona

Dziś, 5 lipca budowa ronda wchodzi w kolejny etap, który wiąże się z zamknięciem skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do nowego oznakowania.

Objazdy na czas zamknięcia skrzyżowania

🔀 drogą krajową nr 12 (ul. Piłsudskiego, Obrońców Pokoju) w Głogowie
🔀 drogą wojewódzką nr 329 od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do węzła Głogów Południe
🔀 drogą wojewódzką nr 333 od węzła Głogów Południe – do skrzyżowania z drogą 298
🔀 drogą gminna 100407D ul. Gen. Władysława Sikorskiego

🚛🚗🚐 Objazd do Głogowa w ciągu drogi ekspresowej S3 dla pojazdów jadących od węzła Głogów Zachód (zamknięta DK 12 do Głogowa) do Głogów Południe, dalej objazd drogą nr 329.

🚛🚗🚐 Z ul. Piłsudskiego w kierunku na Żukowice zalecany objazd w ul. Galileusza, następnie Wojska Polskiego, ale możliwy będzie przejazd dla pojazdów osobowych o dopuszczalnej masie do 3,5 t ul. Perseusza i dalej Wojska Polskiego.

🚛🚗🚐 Od węzła Głogów Zachód (na wysokości miejscowości Drożów) możliwy będzie dojazd do wjazdu do miejscowości Kurowice i dalej do ogródków działkowych, ale nie będzie możliwości wjazdu do miasta Głogów.

🚛🚗🚐 Jedyny wjazd do miasta z drogi S3 możliwy będzie z kierunku Jerzmanowa/Jaczów zjazdem z drogi S3 węzłem Głogów Południe.

🚛🚗🚐 Dojazd do miejscowości Kłobuczyn, Nielubia, Wierzchowice, Kurowice – drogą 329 – kierunek Jerzmanowa.

🚛🚗🚐 Z kierunku Żukowic nie będzie możliwości wjazdu na skrzyżowanie Wojska Polskiego/Piłsudskiego – objazd w kierunku na Legnicę przez centrum miasta ulicami Sikorskiego, Obrońców Pokoju, Legnicka. W kierunku na Zieloną Górę należy kierować się dalej tą trasą do wjazdu na drogę S3 za Jerzmanową (węzeł Głogów Południe).

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała na cały okres budowy
tj. około 3 m-ce. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi
na wprowadzone oznakowanie.

Zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

  • 🚌Na przystankach W. Polskiego/ Perseusza oraz W. Polskiego/ Andromedy nie będą zatrzymywać się autobusy linii nr 1, 6, 7 , 8.
  • 🚌Autobusy linii nr 1 z przystanku przy Galerii Glogovia pojadą przez ul. Keplera, gdzie zatrzymają się na przystanku przy tężni i następnie będą zatrzymywać się na kolejnych przystankach zgodnie z normalną trasą przejazdu.
  • 🚌Autobusy linii nr 6 z przystanku W. Polskiego /Lompy pojadą przez ul. Keplera, gdzie zatrzymają się na zlokalizowanym tam przystanku i następnie od Galerii Glogovia będą zatrzymywać się na kolejnych przystankach zgodnie z normalną trasą przejazdu.
  • 🚌Autobusy linii nr 7 z przystanku przy Galerii Glogovia pojadą przez ul. Keplera, gdzie zatrzymają się na przystanku przy tężni i następnie będą zatrzymywać się na kolejnych przystankach zgodnych z normalną trasą przejazdu.
  • 🚌Autobusy linii nr 8 z przystanku przy Galileusza (Centrum) pojadą przez  ul. Keplera, gdzie zatrzymają się na przystanku przy tężni i następnie będą zatrzymywać się na kolejnych przystankach zgodnie z normalną trasą przejazdu.
  • 🚌Zaproponowane  zmiany nie spowodują zmiany godzin odjazdu autobusów z pozostałych przystanków nie objętych objazdem.
  • Przypominamy, że do odwołania autobusy nie zatrzymują się na przystanku zlokalizowanym  przy byłym markecie TESCO.