Akademia Miast Przyszłości wyróżniła Głogów!

Zielona transformacja w polskich miastach – Głogów, Tarnowskie Góry i Zduńska Wola wyróżnione przez jury Akademii Miast Przyszłości Polskiego Funduszu Rozwoju
baza Komunikacji miejskiej w Głogowie, zdj. Siwek Studio

W ramach drugiej edycji Akademii Miast Przyszłości niemal 60 reprezentantów z 30 średniej wielkości miast przez 4 miesiące pracowało przy wsparciu ekspertów nad konkretnymi projektami w obszarze zielona transformacja: dekarbonizacja ciepłownictwa, zagospodarowanie odpadów, elektromobilność czy zastosowanie technologii wodorowej. Spośród nich jury wyróżniło trzy najciekawsze rozwiązania, które stworzyli samorządowcy z Głogowa, Tarnowskich Gór i Zduńskiej Woli.

Głogów otrzymał wyróżnienie za projekt „Eko Głogów”, który ma na celu poprawę jakości powietrza w mieście przemysłowym poprzez powiększenie floty i infrastruktury dla autobusów elektrycznych oraz zasilanie m.in. zieloną energią z farmy fotowoltaicznej.

Tarnowskie Góry za projekt dekarbonizacji ciepłownictwa i systemu transportu publicznego w oparciu o zielony wodór i energię pozyskiwaną z farmy fotowoltaicznej. Zduńska Wola za projekt „Mikrobiznes Nowej Generacji”, którego celem jest przyciągnięcie do miasta mikroprzedsiębiorców poprzez utworzenie systemu z pakietem usług dla mikrofirm.

WIĘCEJ TUTAJ – KLIKNIJ

Wyróżnione miasta mogą liczyć na wsparcie PFR oraz miejskich ekspertów we wdrożeniu tych projektów. Samorządowcy, którzy ukończyli program otrzymają Certyfikaty Eksperta Miast Przyszłości.

Projekt, który przedstawialiśmy podczas Akademii Miast Przyszłości ma duże szanse na realizację – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zdjęcia: Studio Siwek