Prace przy budowie ronda – ważny komunikat

Zmienia się organizacja ruchu przy skrzyżowaniu w kierunku Nielubi
budowa ronda w Głogowie, Siwek

W związku z planowaną realizacją zadania „Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego oraz ul. Piłsudskiego w ciągu drogi krajowej nr 12 (skrzyżowanie z DW 292) w Głogowie”, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego sp. z o.o. w Głogowie zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zgodnie z zatwierdzeniem GDDKiA nr 179/4081/2021 z dnia 22 czerwca 2021 r.

W związku z realizacją zadania: „Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego (droga nr 12) i ul. Piłsudskiego w Głogowie na rondo w ramach zadania pn. „Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Piłsudskiego”  od dnia 5.07.2021r zostanie całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Liczymy, że zamknięcie skrzyżowania pozwoli nam na szybsze zakończenie prac budowlanych. Wiemy, że spowoduje to utrudnienia w ruchu, ale prosimy kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Budowa ronda jest niezbędna i po zakończeniu wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Z utrudnienia przepraszamy, pracujemy nad tym by inwestycja zakończyła się w trzy miesiące, czyli do końca września – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego (DP 1033D) oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego (DW 292), drogi krajowej nr 12, dla ułatwienia prac oraz ich szybkiego wykonania wymaga zamknięcia ww. skrzyżowania. Na czas zamknięcia dostępny będzie objazd drogami:

🔀 drogą krajową nr 12 (ul. Piłsudskiego, Obrońców Pokoju) w Głogowie
🔀 drogą wojewódzką nr 329 od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do węzła Głogów Południe
🔀 drogą wojewódzką nr 333 od węzła Głogów Południe – do skrzyżowania z drogą 298
🔀 drogą gminna 100407D ul. Gen. Władysława Sikorskiego

🚛🚗🚐 Objazd do Głogowa w ciągu drogi ekspresowej S3 dla pojazdów jadących od węzła Głogów Zachód (zamknięta DK 12 do Głogowa) do Głogów Południe, dalej objazd drogą nr 329.

🚛🚗🚐 Z ul. Piłsudskiego w kierunku na Żukowice zalecany objazd w ul. Galileusza, następnie Wojska Polskiego, ale możliwy będzie przejazd dla pojazdów osobowych o dopuszczalnej masie do 3,5 t ul. Perseusza i dalej Wojska Polskiego.

🚛🚗🚐 Od węzła Głogów Zachód (na wysokości miejscowości Drożów) możliwy będzie dojazd do wjazdu do miejscowości Kurowice i dalej do ogródków działkowych, ale nie będzie możliwości wjazdu do miasta Głogów.

🚛🚗🚐 Jedyny wjazd do miasta z drogi S3 możliwy będzie z kierunku Jerzmanowa/Jaczów zjazdem z drogi S3 węzłem Głogów Południe.

🚛🚗🚐 Dojazd do miejscowości Kłobuczyn, Nielubia, Wierzchowice, Kurowice – drogą 329 – kierunek Jerzmanowa.

🚛🚗🚐 Z kierunku Żukowic nie będzie możliwości wjazdu na skrzyżowanie Wojska Polskiego/Piłsudskiego – objazd w kierunku na Legnicę przez centrum miasta ulicami Sikorskiego, Obrońców Pokoju, Legnicka. W kierunku na Zieloną Górę należy kierować się dalej tą trasą do wjazdu na drogę S3 za Jerzmanową (węzeł Głogów Południe).

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała na cały okres budowy
tj. około 3 m-ce. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi
na wprowadzone oznakowanie.


Zdjęcie: Studio Siwek