Domek Zielarza oficjalnie otwarty

Powstało nowe miejsce spotkań dla społeczności parafian. Zobacz jak wygląda
16.06.2021_Zakątek u Św. Mikołaja - otwracie

Zakątek u św. Mikołaja oraz Domek Zielarza to projekty, które powstały z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Klubu Caritas działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie oraz dzięki pomocy parafian. Inspiracją do powstania Zakątka stały się słowa papieża Franciszka o tym, że Ziemia jest naszym wspólnym domem.

-Mamy nadzieję że nasza inicjatywa ekologiczna będzie zapraszała do uważniejszego życia w myśl encykliki papieża Franciszka – mówią uczniowie ze Szkolnego Klubu Caritas.

Domek Zielarza znajduje się na terenie parafii, przy Kościele św.Mikołaja i dziś został oficjalnie otwarty. Na uroczystości pojawiło się wielu gości, m.in. Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Tadeusz Lityński, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, przedstawiciele Caritasu i Parafialnego Klubu Seniora.

W realizację zaangażowało się wiele osób. Domek zbudowali parafianie.

To nie jest jedyne dzieło, które powstało w ramach projektu. Na terenie parafii zasiana został łąka kwietna, hotele dla owadów, budki dla ptaków. To wszystko ma tworzyć ogród wertykalny, w którym będą się odbywały wszystkie wydarzenia ekologiczne.

Zakątek został zrealizowany w ramach projektu „Ceritas Laudato Si”.

Skip to content