Martyna Kierczyńska Mistrzynią Polski!

Zawodniczka Legionu Głogów najlepsza!
Martyna Kierczyńska Mistrzyni Polski w kikboxingu

Głogów ma Mistrzynię Polski! Została nią zawodniczka Legionu Głogów – Martyna Kierczyńska.

Po stoczeniu trzech walk na Mistrzostwach Polski K1 Rules w Legnicy zostaje Mistrzynią Polski do 56 kg wśród seniorek.

Wczoraj doszło do walki rewanżowej, na którą czekałam od marca. Wówczas decyzją sędziów przegrałam pojedynek z utytułowaną Ewą Pietrzykowską. Czekałam na nasze kolejne starcie z niecierpliwością, by tym razem udowodnić, że to ja będę zdecydowanie lepsza! I udało się. Finał, który stoczyłyśmy wczoraj na gali KFN1 wygrałam pewnie na punkty! Bardzo dziękuję Ewie za walkę. Ponadto zostałam wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki w gronie seniorek. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy mnie wspierają i pomagają mi w realizacji moich celów – mówi Martyna Kierczyńska, Mistrzyni Polski.

To jednak nie wszystko! Bo Legion Głogów znowu wrócił z workiem medali.

Sześć medali w tym cztery złote, tytuł najlepszej seniorki a także drugie miejsce drużynowo dla Legionu!!!! To wszystko to nasz bilans po Mistrzostwach Polski K1 juniorów i seniorów. W 2020 wygraliśmy drużynowo i w Low-kicku i w K1. W 2021 wygraliśmy w Low-kicku a w K1 zajmujemy drugie miejsce. Do tego doszły tytuły najlepszych zawodników dla Oliwera Domińczaka i Martyny Kierczyńskiej. Robimy kawał dobrej roboty w kickboxingu i jest to wszędzie zauważane. Mistrzostwa Polski K1 w Legnicy po raz kolejny to udowodniły.Złote medale dla nas wywalczyli: Martyna Kierczyńska, Oliwer Domińczak, Michał Andrasz i Karina Domińczak. Cała czwórka przywiozła złota zarówno z low-kicka dwa tygodnie temu jak i teraz w K1. Ponadto Martynie udało się zawalczyć i wygrać na gali „KFN 1” zorganizowanej przez PZKB, FEN oraz firmę Polkon. Bonusem był tytuł najlepszej zawodniczki w gronie seniorek.Srebrny medal po czterech ciężkich walkach zdobywa Mariusz Lach. Brązowy medal przypadł Jakubowi Sycowi, który o włos był od wejścia do finału.Tym razem bez medalu ale z cennym doświadczeniem wracają Dominik Bala, Żaneta Krawczyk oraz Wiktor Ossoliński.Oprócz tego, że nasi zwycięzcy juniorzy mają szansę powalczyć na Mistrzostwach Europy juniorów w Czarnogórze to dwójka naszych zawodników – Mariusz Lach i Martyna Kierczyńska otrzymało powołanie do kadry narodowej seniorów K1. Również i Oni będą brali udział w przygotowaniach kadry do listopadowych Mistrzostw Świata seniorów we Włoszech.Chcieliśmy bardzo podziękować firmom, które wsparły nasz wyjazd na Mistrzostwa. Mimo pandemii i na pewno gorszej sytuacji w biznesie nie odmówili nam pomocy – mówi Maciej Domińczak, trener Legionistów.

Źródło: Legion Głogów