Ostatnia szansa na złożenie wniosku

Kończy się nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne
spotkanie informacyjne w sprawie wymiany pieców. zamek głogowski w Głogowie.11.06.2021r zajawka

Trwa drugi nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne. Miasto, razem z sąsiadującymi gminami, otrzymało na ten cel środki z Unii Europejskiej.

Dziś w Zamku Książąt Głogowskich odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Głogowa, którzy chcą wymienić nieekologiczne źródła ciepła. Na spotkaniu była mowa przede wszystkim o możliwości refundacji poniesionych kosztów. Przypomnijmy, że w programie grantowym wartość udzielanej refundacji to 85% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 35 tys. zł.

Trzeba się jednak pospieszyć gdyż nabór potrwa tylko do 15 czerwca!

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Program grantowy to jeden z trzech programów z których mogą skorzystać głogowianie i wymienić nieekologiczne źródła ciepła.

Program Czyste Powietrze. Dzięki Programowi można przeprowadzić termomodernizację własnego domu i wymienić źródła ciepła. A to oznacza nie tylko zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza, lecz również obniżenie swoich rachunków!Więcej Informacji TUTAJ

Gminny program zwalczania niskiej emisji. Prezydent Głogowa, co roku przeznacza na program 100 tysięcy złotych. Wnioski można składać do końca lipca. Więcej informacji w Urzędzie Miejskim pod numerem telefonu: 76 72 65 510.