Koncert pod wieżą zamkową

Już dziś Tomasz Wachnowski zaśpiewa na zamkowym dziedzińcu
Muzaum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie_1

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa, przy współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Już dziś, 8 czerwca na zamkowym dziedzińcu wystąpi Tomasz Wachnowski.

Cykl „Bardowie Pod Wieżą” zainaugurowany został jesienią ubiegłego roku występem Przemysława Bielawy. Plany na kolejne koncerty pokrzyżowała pandemia i związane z nią obostrzenia. Na szczęście sytuacja nieco się już normalizuje i złagodzone przepisy pozwalają na organizację kolejnego spotkania z poezją śpiewaną. Na dziedzińcu głogowskiego zamku wystąpi jedna z legend muzyki spod znaku „krainy łagodności” – Tomasz Wachnowski.

Muzyk obecny jest na scenach od 1984 roku. Zdobywał laury na licznych przeglądach i festiwalach. Jest laureatem między innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie czy też Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Szerokiej publiczności dał się poznać jako wykonawca przewodniej piosenki do filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar” zatytułowanej „Ona nie kocha mnie”.

Recital Tomasza Wachnowskiego rozpocznie się o godzinie 18.00. Darmowe zaproszenia można odbierać w dniu koncertu na portierni MAH. Choć pandemiczne obostrzenia są już nieco złagodzone, to jednak w trosce o bezpieczeństwo widzów liczba zaproszeń jest ograniczona. Występ będzie transmitowany na facebookowym profilu Głogowskich Spotkań z Piosenką „Bardowie Pod Wieżą” oraz na profilu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Zapraszamy.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.