Procesja Bożego Ciała na Starym Mieście

W tym roku trasa procesji będzie przebiegać inaczej niż w latach poprzednich
Na zdjęciu dzieci sypiące kwiatki podczas uroczystości Bożego Ciała w Głogowie 2019 r.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbędzie się tradycyjna miejska procesja Aleją Wolności pomiędzy parafiami św. Mikołaja i św. Klemensa.

Po Mszy św. o godz. 9.30 odprawianej w kościele Bożego Ciała procesja przejdzie przez Rynek i ulicami Parafialną, Staromiejską, Świętojańską, Smolną i zakończy się na dziedzińcu kościelnym. W czasie procesji wierni zatrzymują się przy czterech ołtarzach, przy których odczytywana jest ewangelia.

-Liczba “cztery” jest symbolem właśnie czterech Ewangelii oraz czterech stron świata. Przy drugim ołtarzu w ruinach św. Mikołaja zostanie wygłoszona homilia. Prosimy, by uczestnicy procesji założyli maseczki i, w miarę możliwości, zachowali bezpieczny dystans – mówi proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Stanisław Brasse.

W ruinach kościoła św. Mikołaja tego dnia o godz. 20.00 odbędzie się V Głogowski Wieczór Chwały. Z uwagi na pandemię udział w koncercie jest limitowany – wejściówki można było odebrać w niedzielę w Parafii św. Mikołaja, ale będzie można w nim uczestniczyć online na Facebooku Parafii pw. św. Mikołaja i WiaryGODni.

Zdjęcia z procesji Bożego Ciała w 2019 r. Więcej na stronie www.mikolajglogow.pl

Źródło: Parafia pw.św. Mikołaja