Kręć dla zdrowia, kręć dla Głogowa!

Lubisz jeździć rowerem? Zapraszamy na piknik!
piknik rowerowy w Dalkowie grafika

Lubisz jeździć rowerem i chcesz kręcić kilometry dla Głogowa? Jeśli tak, to ta propozycja jest na pewno dla Ciebie. Zapraszamy Cię na do Dalkowa na kiełbaski z rusztu i inne atrakcje.

piknik-rowerowy-w-Dalkowie-grafika

🚴‍♀️🚴 CO TO BĘDZIE?

Już dzisiaj zapraszamy miłośników jazdy na rowerach na piknik „Kręć dla zdrowia, kręć dla Głogowa”. Impreza odbędzie się w sobotę 19 czerwca w przypałacowym parku w Dalkowie. Jak tam dotrzeć? Oczywiście najlepiej na rowerze. Jeśli jeszcze nie masz, zainstaluj na telefon aplikację „Aktywne miasta”, wybierz Głogów i w drogę.

🚴‍♀️🚴 JAK DOJECHAĆ?

Dalków położony jest około 15 kilometrów od Głogowa. Najlepiej wybrać się tam mało ruchliwą trasą i polami przez  Słone (szybko skręcamy z głównej drogi do huty, w lewo w kierunku dawnej rakarni), i dalej przez Nielubię, Glinicę, Kłodę i Witanowice. Po drodze można podziwiać pola wypełnione żółtymi kwiatami rzepaku. Co prawda na trasie jest kilka podjazdów (w końcu to Wzgórza Dalkowskie), ale rekreacyjnym tempem każdy powinien sobie z nimi poradzić.

🚴‍♀️🚴 MAMY COŚ EKSTRA DLA ROWERZYSTÓW!

Ci, którzy dojadą do parku pałacowego rowerami, otrzymają od nas krzepiący i darmowy talon na gorącą herbatę i kiełbaskę z grilla.

Nie powinno być jednak problemu z czymś smacznym i dla pozostałych uczestników imprezy. Na miejscu będzie food truck, w którym będzie można kupić napoje, lody i kiełbaski.

🚴‍♀️🚴 JAKIE ATRAKCJE DLA WSZYSTKICH?

Dla uczestników imprezy mamy na miejscu kilka atrakcji. Przede wszystkim aktywnie spędzony dzień na świeżym powietrzu. Jeżeli zabierzesz ze sobą koc, będziesz mógł go rozłożyć i odpocząć po rowerowym wysiłku, a mamy cały park do naszej dyspozycji.

Na miejscu rowerzyści będą mogli uczestniczyć w spacerze po zespole płacowo-parkowym z wynajętym przez nas przewodnikiem.

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach z hortiterapii i ogrodnictwa (informacje o opłacie i warunkach uczestnictwa, oraz wcześniejsze zapisy pod nr tel. 663 436 260). Organizatorem tych warsztatów jest firma „Dendrofarma”.

🚴‍♀️🚴 HORTITERAPIA TO SPOSÓB NA RELAKS

Hortiterapia to sposób na relaks, to rodzaj terapii, która łączy w sobie medycynę i uprawianie ogrodnictwa. Przebywanie w ogrodzie ma wspomóc redukcję przewlekłego stresu i przyczynić się do przywrócenia równowagi psychicznej.

Miłośnicy roślin, dużych lub małych, będą mogli obejrzeć szkółkę roślin i kupić tam coś ślicznego po atrakcyjnych cenach.


Grafika: Studio Siwek