Noc Muzeów on-line

Przygotowania do tegorocznej Nocy Muzeów są już mocno zaawansowane
noc-muzeum- 2021 plansza

Od wielu lat w połowie maja odbywa się Europejska Noc Muzeów. Niestety, podobnie jak rok temu pandemia i związane z nią obostrzenia sprawiły, że święto muzeów odbędzie się on-line.

W najbliższą sobotę, 15 maja warto śledzić facebookowy profil MAH oraz stronę internetową muzeum. To właśnie tam przez cały dzień umieszczane będą treści związane z funkcjonowaniem placówki oraz z jej zbiorami:

Wśród nich będą nie tylko prezentacje muzealnych wystaw, ale również opowieści o ulubionych zabytkach pracowników Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Zaprosimy także Państwa do wspominania poprzednich edycji Europejskiej Nocy Muzeów oraz do wspólnego układania puzzli. Nie zabraknie również filmów z cyklu Muzeum Utracone, które powstały z inicjatywy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Doskonałym uzupełnieniem Nocy Muzeów w wydaniu on-line będzie na pewno indywidualne zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Do muzeum można wejść wyłącznie w maseczce. Nadal również obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.