Koszenie traw na terenie miasta

Gmina Miejska Głogów rozpoczęła koszenie trawników
koszenie traw (fot. pixabay)

W zeszłym tygodniu rozpoczęło się koszenie traw w pasach drogowych, ponieważ to właśnie tam trawy najszybciej rozpoczynają wegetację.

Prace rozpoczęły się od Piastowa od ulicy Królowej Jadwigi, w dół Kazimierza Sprawiedliwego, Henryka Głogowskiego. Później parkingi przy ulicach Łokietka i Wita Stwosza. Jednocześnie z drugiej strony miasta rozpoczęło się koszenie pasów drogowych na osiedlu Kopernik.

Jeszcze w tym tygodniu zacznie się koszenie Paulinowa, od ulic Legnickiej i Obrońców Pokoju w dół w kierunku Mostu Tolerancji. W sobotę koszony był teren wokół Pomnika Dzieci Głogowskich.

W drugiej kolejności koszone będą parki, jest tam dużo cienia, więc trawa nie rośnie aż tak szybko.

Gmina Miejska Głogów będzie kosić według potrzeb i w zależności od warunków atmosferycznych. Jeśli będzie ciepło i będą występować opady, to trzeba będzie zwiększyć częstotliwość koszenia – co trzy tygodnie. Jeśli będzie sucho i nie będzie opadów – wystarczy co miesiąc.

Na skoszenie całego miasta potrzeba trzech tygodni. Koszt tych prac sięga 80 tys. zł., a wykonuje je Gpk-Suez wraz ze swoim podwykonawcą – firmą PRO-INFRA.


zdjęcie: Pixabay