Bartosz Rudyk trzeci w Memorial Alfonso Ceci

Prognozy na kolejne wyścigi są optymistyczne!
zawodnicy-TC-Chrobry-Scott-Glogow-1

Przełom kwietnia i maja to bardzo intensywny czas dla ekipy TC Chrobry Scott Głogów. W ostatni weekend kwietnia wystartowali na Ukrainie w Tour de Lviv Region.

Pierwszy etap – czasówka to bardzo dobry wynik Damiana Bieńka, który zajął 2 miejsce w kategorii Młodzieżowców, Bartosz Rudyk zajął 12 miejsce w kategorii Elita.

Dzięki doskonałej pracy całej ekipy na kolejnym etapie Bartosz Rudyk uplasował się na 2 miejscu.

Ostatni etap zakończony czwartym miejscem Bartosza Rudyka. Jest to dobry prognostyk na kolejne wyścigi w tym roku.

W dniach 4-6 maja Bartosz Rudyk wystartował razem z kadrą narodową w Memorial Alfonso Ceci (CL 2) rozgrywanym na welodromie w Ascoli Piceno (4-5 maja International Piceno Sprint Cup; 6 maja Gran Prix Citta di Ascoli). Był to doskonały start Bartosza, który w omnium zajął 3 miejsce plasując się za dwoma włoskimi zawodnikami.

W najbliższy weekend TC Chrobry Scott Głogów wystartuje w II edycji Pucharu Czech. Możliwość startu będą mieli wszyscy zawodnicy. Będzie to ostatni sprawdzian przed wyścigiem UCI Orlen Nations Grand Prix, w którym wystartują 22 ekipy narodowe młodzieżowców i  3. regionalne, wśród nich TC Chrobry SCOTT Głogów! Wyścig rozegrany zostanie w dniach 29-30 maja Białymstoku.

Starty w wyścigach są możliwe dzięki wsparciu Miasta Głogowa, SCOTT Sports Polska, PBD Sp. z o.o., Top Poligrafia i Dolnośląskiej Akademii Kolarskiej, finansowanej ze środków Województwa Dolnośląskiego.

Tekst nadesłany przez: Dolnośląski Związek Kolarski.