Indologia w Głogowie: Sekrety życia – baśnie hinduskie

Zabawne i pouczające opowieści, które są cennym źródłem poznania indyjskiej kultury.
2021-04-29 słoń, Indie (fot. pixabay)

W pierwszy majowy czwartek, 6 maja 2021 r., głogowska biblioteka zaprasza na piąte z cyklu spotkań w ramach projektu „Indologia w Głogowie”, wspólnie realizowanego z Instytutem Orientalistyki z UAM w Poznaniu. Tym razem Mandar S. Purandare, muzyk, aktor i wykładowca języka hindii, odkryje przed nami sekrety baśni hinduskich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00 na FB MBP Głogów.

„Sekret życia” czyli opowieści o baśniach hinduskich to propozycja nie tylko dla dzieci. Baśnie pochodzą z różnych języków i regionów Indii, a przedstawiają mało znany, ale fascynujący świat hinduskich książąt i księżniczek, braminów, demonów i egzotycznych zwierząt: tygrysów, słoni, papug, węży i szakali. Zabawne i pouczające, czasami budzące grozę opowieści są cennym źródłem poznania indyjskiej kultury.

Mandar S. Purandare – pochodzi z Indii, jest wykładowcą języka hindi na UAM Poznaniu. Muzyk, aktor, tłumacz, wielbiciel kwiatów, przyrody, ludzi. Założyciel niemieckojęzycznej grupy teatralnej w Pune – TG001. Od 2008 występuje w Teatrze Nowym w Poznaniu.


tekst: MBP w Głogowie
zdjęcie: Pixabay