Majówka w Głogowie – zapraszamy!

Gra miejska i spływy kajakowe – jesteście chętni?
18.05.2020-Marina-Głogów

Już po raz drugi, ze względu na epidemię, musimy zweryfikować nasze przygotowania związane z majowym długim weekendem. Ale zapraszamy do udziału w poniższych atrakcjach:

1 maja – start miejskiej gry
2 maja – spływ kajakowy
3 maja – spływ kajakowy

Wydział promocji  Urzędu Miejskiego przygotował dla głogowian grę terenową  „Na tropie złotych monet”.  
Start już 1 maja. Udział w grze to zachęcenie mieszkańców do spędzenia czasu na świeżym powietrzu na ciekawym spacerze, dzięki  któremu będą mogli lepiej poznać miasto i jednocześnie zdobyć  ciekawy upominek za właściwie wykonane zadania. Rozgrywanie tej gry w terenie będzie okazją do żywego kontaktu z historią i kulturą naszego miasta  oraz do czynnej rekreacji.

By wziąć udział w grze potrzebny będzie telefon lub tablet z dostępem do internetu  i  oczywiście chęć spędzenia około 2 godzin na świeżym powietrzu. Gra to historia Poli i Stasia. Uczestnicy ruszają ich tropem, by pomóc im  w znalezieniu zgubionych przez dzieci złotych monet.

Ten, komu uda się wykonać wszystkie zadania i dzięki temu rozwiązać krzyżówkę, otrzyma upominek – skórzana sakiewkę ze złotymi monetami. Dodatkowo wśród uczestników gry  rozlosowane zostaną trzy nagrody i dodatkowych 10 upominków.

Szczegóły gry oraz mapa i zadania zostaną opublikowane na oficjalnym fanpejdżu Gminy Miejskiej Głogów  1 maja. Karty uczestnictwa, z opisem gry i krzyżówką, będą do odebrania w Centrum Informacji Turystycznej.

Gra będzie dostępna od 1 do 16 maja.

Grafika: Studio Siwek