Punkt Szczepień Powszechnych

W Klubie Mayday będą szczepić – zobacz przygotowania
punkt szczepien powszechnych w Głogowie, prace przygotowawcze

Klub Mayday przy ul. Perseusza 11 został wybrany przez Wojewodę Dolnośląskiego na Punkt Szczepień Powszechnych. Pracownicy Głogowskiego Szpitala Powiatowego i Klubu Mayday przygotowują pomieszczenia. Wczoraj (22.04) trwały prace – przyjechał sprzęt zakupiony przez Gminę Miejską Głogów.

Koszty związane z zakupem niezbędnego sprzętu pokrywa Gmina Miejska Głogów. Są to m.in. kozetki, parawany, medyczna lodówka, komputery, wiaderka na odpady medyczne i wszystko co potrzebne. Szacujemy, że wyposażenie będzie kosztować ok. 30-40 tysięcy złotych. To kolejny wkład miasta w walkę z epidemią i wszystko w trosce o zdrowie głogowian. Cieszę się, że możemy włączyć się w akcje szczepień – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Działalność punktu szczepień i jego start uzależniony jest od tego kiedy przyjadą szczepionki. Głogowski Szpital Powiatowy deklaruje, że jest w stanie podać około 300 szczepionek w ciągu dnia. W holu głównym Klubu Mayday przygotowano dwa stanowiska do szczepień, a w sali koncertowej będzie miejsce, gdzie mieszkańcy już po szczepieniu będą odpoczywać wymagany przepisami kwadrans.

O tym kiedy ruszy punkt i jakie będą zasady – będziemy informować na naszym portalu i za pośrednictwem mediów lokalnych. Przypominamy, że Punkt Szczepień Powszechnych będzie obsługiwał nie tylko chętnych mieszkańców Głogowa, ale też całego powiatu głogowskiego.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, A. Lewandowska

Skip to content