Zapisz dziecko do biblioteki!

Głogowska biblioteka przygotowała dla dzieci niespodziankę z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
DGL News

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich. To symboliczna data dla literatury światowej. W tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmierci wybitnych pisarzy: Miguela de Cervantesa, William Szekspira, Vladimira Nabokova.

-Głogowska biblioteka również świętuje. W ramach Głogowskich Dni Książek zaprasza do biblioteki przede wszystkim najmłodszych czytelników. Pandemia przykuła dzieci do komputerów, nawet te najmłodsze. Możemy to zmieniać i podarować najmłodszym inny, alternatywny, bogaty w doznania sposób spędzania czasu. Poranne czytania i wieczory z książką mają kojący wpływ na system nerwowy, uczą koncentracji, rozwijają wyobraźnię, leczą smutki i wyganiają nudę. „Odsieciujmy” nasze pociechy i zapiszmy je do biblioteki – zachęca Izabela Owczarek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

Każde dziecko (do 13 roku życia), które od 23 kwietnia zapisze się do biblioteki, otrzyma pakiet książek wydanych przez bibliotekę: “Wypożyczalnię czarów” Elizy Piotrowskiej, “Rymy na każdą pogodę Agnieszki Frączek i najnowszą “Ziołamańkę” Barbary Kosmowskiej. Pięknie wydane, bogato ilustrowane i mądrze napisane będą wspaniałą niespodzianką na start dla każdego młodego czytelnika.  

W ramach Głogowskich Dni Książek bibliotekarki i bibliotekarze odwiedzą także dzieci w przedszkolach i opowiedzą najmłodszym o książkach i pięknie czytania. Biblioteka zaprasza również młodych czytelników wraz z rodzicami na fanpage MBP Głogów na Facebooku, gdzie będzie można obejrzeć teatrzyk kamishibai o Kotce Milusi oraz wziąć udział w Rodzinnym Konkursie Roślinnym. 

Informacja nadesłana przez Agnieszkę Błaszczyk z Miejskiej Biblioteki publicznej w Głogowie.