Punkt Szczepień Powszechnych w Klubie Mayday

Trwa organizacja punktu – zobacz.
20.04.2021 klub mayday w Głogowie, MDG

Z trzech zaproponowanych lokalizacji Punktów Szczepień Powszechnych Wojewoda Dolnośląski wybrał jeden. Będzie w Klubie Mayday przy ul. Perseusza 11.

Przypomnijmy: prezydent Rafael Rokaszewicz odpowiedział na apel wojewody zgłaszając trzy lokalizacje: Głogowski Szpital Powiatowy, przychodnię MCZ oraz klub Mayday. Wszystkie razem były by w stanie realizować nawet tysiąc szczepień na dobę. Wojewoda zdecydował, że Punkt Szczepień będzie ulokowany w Klubie Mayday.

Punkt będzie obsługiwany przez Głogowski Szpital Powiatowy. Pierwszy sprzęt już dotarł. W organizację punktu zaangażowani są także pracownicy Klubu Mayday. Punkt będzie obsługiwał nie tylko głogowian, ale również mieszkańców powiatu.

Szczepienia odbywać się będą w holu głównym. Na sali koncertowej utworzona zostanie poczekalnia dla zaszczepionych lub już osób, które zgodnie z wytycznymi ministerstwa muszą odczekać tam kwadrans. Część parkingu przed Klubem zostanie przeznaczona dla mieszkańców przyjeżdżających na szczepienia.

Według informacji jakie posiadamy – Punkt Szczepień Masowych ma ruszyć po majowym weekendzie. Wszytko jednak zależy od tego kiedy i ile szczepionek przyjedzie do Punktu. To już nie zależy od samorządu Głogowa.

O szczegółach będziemy informować.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska