W Klubie Mayday powstaje punkt szczepień

W Klubie Mayday będzie można szczepić nawet 500 osób dziennie
szczepienia, pixabay

Przypomnijmy, że miasto zgłosiło trzy lokalizacje do utworzenia puntów szczepień: Głogowski Szpital Powiatowy, MCZ i Klub Mayday. Zamiarem wojewody, który zatwierdzał punkty szczepień, było odciążenie istniejących punktów, które najprawdopodobniej będą dostawały jeszcze większe ilości szczepionek. Ostatecznie w Głogowie punkt szczepień powszechnych zostanie utworzony w Klubie Mayday na osiedlu Kopernika:

-Obiekt Klubu Mayday świetnie nadaje się do utworzenia tam punktu szczepień. W tej chwili jesteśmy na etapie wyposażenia tego punktu w odpowiedni sprzęt zgodny z wymogami NFZ-tu i wojewody – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Podmiotem, który będzie przeprowadzał szczepienia w Klubie jest Głogowski Szpital Powiatowy. Punkt w Mayday-u będzie przystosowany do zaszczepienia nawet 500 osób dziennie.

-Jeżeli będzie stała dostawa szczepionek to jesteśmy w stanie, w bardzo krótkim czasie, zaszczepić bardzo dużą ilość mieszkańców naszego miasta i okolic – dodaje Rafael Rokaszewicz.

Punkt ruszy, jak tylko otrzyma dostawę szczepionek.